Powitajki przy kawie 63

18 listopada 2020 15:52 / 1 osobie podoba się ten post
magmab

:aniolki: witam serdecznie po długiej przerwie opiekunkowo ??????

Witaj Magmab, no fakt trochę czasu minęło Pisz co porabiasz i gdzie stacjonujesz 
18 listopada 2020 17:36 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo  miłego popołudnia kochani 
18 listopada 2020 21:14 / 2 osobom podoba się ten post
Cześć.  
Żeby było trudniej , dziś byłam na rozmowie w Dps. Prowadzą nabór na 4 opiekunki. Praca zmianowa 7-19, 19-7 . Wynagrodzenie 2600 brutto ( 160h msc) , cały etat. Umowa o pracę na czas określony, na okres próbny 3 msc. Pensjonariuszy jest 100 , na opiekunkę przypada ok 25 , z tymże  pracuje się zespołowo, z pomocą też pielęgniarki, pokojowej i kąpielowego.  W międzyczasie trzeba by było zrobić kurs opiekuna medycznego. 
No tak , tylko co z Covidem ..? 
 
Taka sytuacja. Więc noc będzie długa. 
 
 
19 listopada 2020 04:07 / 7 osobom podoba się ten post
Witam ! Za oknem ciemność  widzę ...wyspana  już  jestem Spokojnego dnia życzę nam Wszystkim 
19 listopada 2020 07:10 / 8 osobom podoba się ten post
Witam . w czwartek. Wszystkim życzę spokojnego nie bezstroskuego dnia. A teraz kubki w dłoń i zaczynamy. 
19 listopada 2020 07:38 / 6 osobom podoba się ten post
Damessa

Witam ! Za oknem ciemność  widzę ...wyspana  już  jestem :-)Spokojnego dnia życzę nam Wszystkim :chaplin:

No co ty Damessao tej porze. Zgodnie z tematem przywitam się i zapraszam do wspólnej kawy. Dzień dobry dla Was, u mnie Plege jakiegoś wścieku dostały i już po 6-tej zaczęły przychodzić  Od dzisiaj muszą mierzyć temperaturę dziadkom i mnie. Wystraszyła Seniora, bo oczywiście dla niej lampka nocna to za mało, trzeba wszystkie światła powłączać Dziadki dalej śpią, ale mnie godzinę wyrwała  Mimo wszystko humoru nie tracę czego i Wam na cały dzień życzę
19 listopada 2020 07:44 / 8 osobom podoba się ten post
Dziendoberek i zdrówka dla Wszystkich ?
19 listopada 2020 07:55 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry Opiekunkowo
Nowy dzień czas zacząć. Życzę Wam miłego dnia 
19 listopada 2020 08:18 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry też się przywitam i miłego dnia życzę, zdrówka przede wszystkim 
19 listopada 2020 08:53 / 6 osobom podoba się ten post
Witaski milego dnia 
Właśnie czekam az bulki i chlebki przyjada
19 listopada 2020 09:08 / 7 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich milutko, życzę  spokojnego dnia,  wytrwałości  i zdrówka!
Ja wczoraj  zaczęłam  myć  okna,  dziś  będę  kontynuowała,  żeby nie było  że na darmo siedzę.  Córka poprosiła  abym do dziadka nie dzwoniła, czuję się  trochę  jak opiekunka  z horroru, która nie wiadomo  co robiła. Może też  z liśćmi pod krzakami  zrobię porządek,  szukam  sobie zajęcia  bo pracować  jest zdrowo zarówno na ciało  jak i na myślenie ??
19 listopada 2020 09:26 / 3 osobom podoba się ten post
Marilyn

Witam wszystkich milutko, życzę  spokojnego dnia,  wytrwałości  i zdrówka!
Ja wczoraj  zaczęłam  myć  okna,  dziś  będę  kontynuowała,  żeby nie było  że na darmo siedzę.  Córka poprosiła  abym do dziadka nie dzwoniła, czuję się  trochę  jak opiekunka  z horroru, która nie wiadomo  co robiła. Może też  z liśćmi pod krzakami  zrobię porządek,  szukam  sobie zajęcia  bo pracować  jest zdrowo zarówno na ciało  jak i na myślenie ??

Napewno w oczekiwaniu na pdp okien i 0rac w ogrodzie bym nie robiła. Ja bym poptisty zapytała w agencji po co ja tu jestem i koniec. Skoro mam nie dzwonić, nie pytać to czułabym się jak intruz w cudzym domu. I musiałabym raczej o wyjeździe niż o myciu okien. 
19 listopada 2020 09:53 / 5 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Napewno w oczekiwaniu na pdp okien i 0rac w ogrodzie bym nie robiła. Ja bym poptisty zapytała w agencji po co ja tu jestem i koniec. Skoro mam nie dzwonić, nie pytać to czułabym się jak intruz w cudzym domu. I musiałabym raczej o wyjeździe niż o myciu okien. 

Nie przesadzaj Dusia, kasa leci to po co ma zjeżdżać, dobrze rozumiem Marylin też należę do osób które nie lubią siedzieć bezczynnie i gapić się w okno i na zegarek lub kalendarz. Pdp-ny w szpitalu to ręce czymś zająć to żadna ujma. 
19 listopada 2020 10:03 / 4 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Napewno w oczekiwaniu na pdp okien i 0rac w ogrodzie bym nie robiła. Ja bym poptisty zapytała w agencji po co ja tu jestem i koniec. Skoro mam nie dzwonić, nie pytać to czułabym się jak intruz w cudzym domu. I musiałabym raczej o wyjeździe niż o myciu okien. 

Może  i tak  ale cały ten mój pobyt  to połowa siedzenia samej  , poza tym  już mam końcówkę  to już macham na to ręką,  co zrobi  agencja  na to, że dziadek  ma  swoje humory. Okazuje  się, że trafiłam na  jego  najgorszy  czas,  gdzie pogłębiają  się jego dolegliwości  oraz  sytuacja w której skazany  jest  na pomoc drugiego człowieka . Dziadek lubi poza tym grać wielkiego inteligenta.  Jestem tu pierwsza, na początku  byłam atrakcją  a później kimś  kto ogląda  go przy  najbardziej  intymnych  sprawach,  na początku  śmigał sam do toalety. Tak się to skumulowalo  i  może   jestem tym kozlem ofiarnym.  Z córką  też nie ma najlepszych  kontaktów  i potrafi być mocno  sarkastyczny,  ona też.  Nie wnikam już  w to bo nie znam  ich  całe życie  i nie mnie osądzać.  Dobrze, że z córką  mam koniec końców ok  relacje i  bardzo dobrze,  że już koniec  pobytu za chwilę. A i jeszcze jedno,  powód  jego zdenerwowania  może być  też całkiem prosty,  siedzę już 4 tydzień  w sumie z tamtym pobytem sama  A kasa  leci, za szpital też  bo ma tam prywatny pokoik. Są to ludzie,  którzy  są  bardzo skąpi. 
19 listopada 2020 10:51 / 3 osobom podoba się ten post
Właśnie się dowiedziałam,  dziadek umarł  w nocy.