Powitajki przy kawie 63

20 listopada 2020 13:01 / 8 osobom podoba się ten post
Witam się i ja piątkowo :)
Od paru dni ,3x dziennie latam wyprowadzać psa, robię to w ramach wolontariatu naszej spółdzielni mieszkaniowej. 
Fajnie jest pomagać ludziom, tym bardziej, że oni do doceniają. 
Ludzie,do których chodzę to małżeństwo po 60tce, mąż z bezowbjawowym kowidem (taaa..), a żona przymusowo razem z nim na kwarantannie. 
Dziś ostatni dzień, bo na weekend wybywam do rodzinnego domku, bo Mamuśka moja urodziny ma. A potem od poniedziałku do czwartku pies jest jeszcze skazany na mnie ;)
Pogoda taka w kratkę w Jeleniej G. kupiłam sobie fajną stację pogody, lubię wiedzieć co i jak :)
Trzymajcie się zdrowo i ciepło! Baaaj!
20 listopada 2020 15:23 / 7 osobom podoba się ten post
Witam się już z DE z niuniusiowej  ponad 400 metrowej landary. 
On się ma dobrze, ale babci Krymhildzie się pogorszyło. Nie obeszło się całkiem bez objawów, bo miała gorączkę do 38 st, która po kilku dniach ustąpiła. Było dwa dni przerwy i od wczoraj zaczęło być gorzej. Lekarz podejrzewa już zapalenie płuc, dziś podali jej tlen. Wg prognozy lekarzy w przyszłym tygodniu sytuacja powinna się ustabilizować. Mam nadzieję, że pokona covida. Dziadek  martwi się o żonę mimo, że stara się tego nie okazywać. 
Zmienniczka dziś pojechała a my zadekowaliśmy się z zapasami na co najmniej 2 tygodnie. Coś tam dokupię w międzyczasie, albo dziadkowi do cukierni po ciasto pojadę.
Wczoraj chciał na wizytę wpaść były prawny opiekun, któremu za machloje dziadek odebrał pełnomocnictwa. Dzwoniąc  tu z obłudną kurtuazją  pytał o zdrowie i życzył alles gute. Dziadek go spławił jak to direktor-direkt 
nie patrząc , że gadowi pierdząca żyłka pęknąć może.
Tak się tu leniwie czas wlecze , przerywany telefonami od "życzliwych" . Nic to- przeżyjemy wbrew 
Spokojnej pracy, dobrego dnia i ogólnie wszystkiego w zależności od potrzeb 
 
20 listopada 2020 19:53 / 6 osobom podoba się ten post
DOBRY WIECZÓR , POZDRAWAIAM SZANOWNE GRONO.
21 listopada 2020 06:50 / 7 osobom podoba się ten post
Witam Opiekunkowo!  Życzę  spokojnej soboty
21 listopada 2020 06:57 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, a już myślałam że będę 1-a, ale mnie Damessa ubiegła no to zaczynamy łykend. Tina dojechała, napisz Tina jak tam było w podróży, kontrole czy przemknęłaś niezauważona. Ja czekam na naszą rodaczkę z Pflegedienstu,  z lekami przyjdzie to chwilkę pogadamy. A teraz kawka i prasówka, miłego dzionka Ludzie
21 listopada 2020 07:01 / 7 osobom podoba się ten post
Też dołączam do grona niespiacych, juz nawet po kawie. Wczoraj dostałam umowę, teraz przejść negatywnie przez test i wyjazd. Wszystkim życzę spokojnej soboty??☕
21 listopada 2020 07:35 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry  opiekunowo. Ludzie, Spać nie możecie? Ja wczoraj usnęłam późno bo najpierw moja córeczka dzwoniła  i tak z godzinkę a potem moje  i kolejna godzina minimum. Kto bardziej stęsknionych? Córka pewnie też ale ma dużo nauki więc mówi, że czas jej szybko leci. Moje kochanie też już stęskniony i odlicza dni do wyjazdu. Tutaj się strasznie dłuży weekend więc teraz dwa dni dłuuuugo jak makaron. Wszystkim nam życzę szybkiego i spokojnego weekendu. Kawę mogę Wam podać na razie wirtualna  bo jeszcze wszyscy w łóżkach są wiec i kawy nie ma zrobionej. Miłego dnia ludziska. 
21 listopada 2020 07:51 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry spokojnej, przyjemnej soboty u mnie zmiana,nie jadę za 2 dni do domku,ale to później policze i Dusia od jutra już zmieni mi w odliczajkach 
21 listopada 2020 08:09 / 6 osobom podoba się ten post
Dzień dobry,pół godziny temu niebo było tak pięknie różowe, a teraz już szaro. Ja kawkę już popijam, jak skończę to babcię obudzę . Owsianka  się gotuje, tylko różności dodać jeszcze. Jestem tutaj trzeci raz, a dopiero kilka dni temu pedepcia odważyła się jej spróbować i...posmakowało . No to teraz mamy ją, narazie ,każdego poranka. Dla mnie wystarcza ,babcia jeszcze "sznitsin mit qwark und marmelade " musi mieć 
Spokojnej, przyjemnej soboty życzę 
21 listopada 2020 08:27 / 7 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich życzę miłego i spokojnego dzionka
21 listopada 2020 09:01 / 1 osobie podoba się ten post
marta74

Dzień dobry :kawa1:spokojnej, przyjemnej soboty :najlepszego3:u mnie zmiana,nie jadę za 2 dni do domku,ale to później policze i Dusia od jutra już zmieni mi w odliczajkach :-)

No i super. Czekam na info. 
21 listopada 2020 09:36 / 5 osobom podoba się ten post
Evvex

Dzień dobry, a już myślałam że będę 1-a, ale mnie Damessa ubiegła:-) no to zaczynamy łykend. Tina dojechała, napisz Tina jak tam było w podróży, kontrole czy przemknęłaś niezauważona. Ja czekam na naszą rodaczkę z Pflegedienstu,  z lekami przyjdzie to chwilkę pogadamy. A teraz kawka i prasówka, miłego dzionka Ludzie:aniolki:

Pociągiem się nie przemknie niezauważonym. Teraz ze względu na kwarantannę w Niemczech i rozkład jazdy pozmieniali. Dojcze Bahn ICE jedzie tylko raniutko z Bazylei. Pózniejsze pociągi już kursują z Zurychu na Stuttgart i to jest kolej szwajcarska. Nie wiem jak wam firmy załatwiają teraz, ale ja wypełniłam jeszcze przed podróżą Einreiseanmeldung i elektroniczne dane od razu zostaly przesłane do własciwego Gesuntheitamtu. Einreiseanmeldung trzeba miec przy sobie albo wydrukowane, albo w PDF na smartku czy tam laptopie . Konduktor jest obowiązany kontrolować ten dokument razem z biletem i tak też było w moim wypadku. Umowy o prace nikt nie wołał- to już leży w gestii niemieckich władz lokalnych- jakby co- cały pakiecik jest gotowy razem z bieżącym potwierdzeniem , że tu i teraz jestem tam potrzebna jako 24 opiekunka.
I tak sobie dalej leży, bo nikt się nie zgłosił, o test nie zapytał ani nie polecił robić na miejscu, a przyjechałam w niedzielę wieczorem. Nasia kochana doktólka teś kajne anung  Wg niej jak się nie dzieje to nie muszę, a jakby co to wyśle oddział z wymazówkami . Widząc lekką niefrasobliwość zachowuję reżim sanitarny w masce ffp2, która mi tu pasi , bo podłogówka w całym domu równa się suche powietrze plus fruwające wszędzie roztocza- co nie bardzo toleruję. W masce jest ok- czyli filtruje jak trzeba. Muszę się wydrzeć po łacinie o jakie ze dwa porządne nawilżacze, bo jeden mamy w naszych apartamentach a na dalszych dwóch piętrach by się przydały.
Teraz dziadzia wcina śniadanie, bo lubi pospać do 9. Potem przychodzą Pfleżki. Dziś ma być Gertruda-porządna z kościami Pfleżka, ale i jajcara nie z tej ziemi.Lubię ją - bo jest bezpośrednia, taka prawdziwa i opowiada okropne dowcipy 
Tyle dobrego w tej covidowej rzeczywistości, która mam nadzieje przeminie jak zły sen.
Spokojnego dnia bez niespodzianek, a jak już to niech będą tylko miłe. Jament.
 
21 listopada 2020 09:36 / 5 osobom podoba się ten post
Witam wszystkich sobotnio.
Dobrze, że słoneczko za oknem to jakoś weselej się na duszy robi.
Dziś wyjdę na ogródek popracować fizycznie trochę, żeby kości rozruszać.
Dostałam od swojego lekarza kod na następny test, aby potwierdzić albo zaprzeczyć teorii na to, że te wszystkie testy to zwykła loteria...
Ale jak w końcu wyjdzie negatywny to będę mogła się za jakąś robotą rozejrzeć, bo jak nie to chyba poszukam pracy w okolicy...
Miłego weekendu wszystkim
21 listopada 2020 10:12 / 5 osobom podoba się ten post
Tina, nie cytuję bo za długi    no to gitara. Po moim przyjeździe w niedzielę to wynik miałam dopiero w poniedziałek online, ale że to był początek szaleństwa testowego to pies z kulawą nogą się nie zapytał. Bez meldowania gdziekolwiek sobie siędzę i nikt tego nie wymaga. Ciekawa jestem co by zrobili jakbym miała + . Dopiero teraz zaczęli mierzyć temperaturę dziadkom i mnie, poza tym wszystko jak wcześniej, żadnych nowych obostrzeń nie ma.
21 listopada 2020 10:32 / 5 osobom podoba się ten post
Dzień dobry w sobotę  W chłodną, pochmurną. Pdp kończy śniadanko, o 11 jadymy z tym koksem... jak czasami się na Ślunsku godo. Jadę z babcią na Marktplatz, te aja kupić. Choć wiem, gdzie, to dziś ze mną chce jechać, a F. zostanie w domku. Rano leczo zrobiłem, więc obiad gotowy.
Spokojnego dnia Opiekunkowo