Jak minął dzień 13

21 września 2022 12:40 / 4 osobom podoba się ten post
Byłam na rozeznaniu, jeszcze za wcześnie na deklaracje. Jutro podjadę i znów się porozglądam .Nic nie obiecałam , zobaczę parę dni . Pytali mnie o kase , ile ? no nie wiem, muszę się rozglądać, żeby coś nie chlapnac
 
21 września 2022 13:20 / 4 osobom podoba się ten post
Damessa

Wożę  ze sobą,w plecaku:smiech3:To słońce znaczy...Pozdrawiam :buziaki2:

Czego my nie mamy w tych naszych plecakach ??
21 września 2022 14:27 / 5 osobom podoba się ten post
Konwalia08

Czego my nie mamy w tych naszych plecakach ??

Ja mam wszystko, nawet nóż do regipsów 
21 września 2022 14:38 / 6 osobom podoba się ten post
Damessa

Wczoraj byłam  na wycieczce  w Lozannie.Zawsze ciekawił mnie ten francuskojezyczny  Kanton w Ch.Do pociągu  w którym  jechałam,w Berno wsiadła moja kolezanka, która  w tamtym roku pokazala mi cudowny Zurich.To był cudowny dzień:-)

Widzę tez tam byłaś gdzie ja  Warto zwiedzac i jesli masz taką możliwość to zorientowac się czy nie ma gdzies grup podróżniczych. Zawsze są tam ludzie obeznani np. w wycieczkach górskich. Nie dosć, ze to grupy miedzynarodowe, to zwiedzanie nowych terenow sukcesywniejsze. Z grupą byłam m.in w Kriens, na wędrówkach górskich, gdzie samemu przede wszystkim niezbyt bezpiecznie. 
A tu fota katedry Notre Dame, widok z zewnątrz i odrestaurowany portal. Katedra protestancka, gotyk średniowieczny i surowy, ale własnie dlatego witraże rzucają się w oczy, choc niektóre robione współczesnie. 

21 września 2022 14:51 / 5 osobom podoba się ten post
tina 100%

Ja mam wszystko, nawet nóż do regipsów :-)

O,może powinnam sobie taki sprawić? Ten nóż do regipsów, remont mam przecież 
Byłam na placu budowy, ubrudziłam się trochę chociaż starałam się do niczego nie dotykać i odstęp właściwy od młodych fachmanów zachować, żeby się nie pobrudzić. Narazie jedno wielkie pobojowisko, całe mieszkannie w gruzie ,  ale musi być brzydko żeby później pięknie było. 
Kontrola zaliczona (jakbym się znała na czymś ) i do soboty mogę się  nie pokazywać. Tylko pieniędzy i pieniędzy ode mnie chcą, jakby to one były w życiu najważniejsze 
Już wróciłam do Olsztyna i zaraz jadę do sklepów, takich gdzie podpowiedzą mi trochę, jak kuchnię, małą i nieustawną, można fajnie zrobić. 
Takie to zadanie mam na dzisiaj, jutro i pojutrze, bo w sobotę przychodzi elektryk i muszę wiedzieć czego chcę, a narazie to tyle pomysłów mam,że nic nie wiem i na żadne pytanie pana elektryka odpowiedzi nie udzielę. 
Na szczęście niebo pojaśniało, słonko nawet świeci to i przyjemniej z domu wyjść. 
Spokojnego, albo jakiego kto chce, popołudnia życzę 
21 września 2022 15:06 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

O,może powinnam sobie taki sprawić? Ten nóż do regipsów, remont mam przecież :lol1:
Byłam na placu budowy, ubrudziłam się trochę chociaż starałam się do niczego nie dotykać i odstęp właściwy od młodych fachmanów zachować, żeby się nie pobrudzić. Narazie jedno wielkie pobojowisko, całe mieszkannie w gruzie ,  ale musi być brzydko żeby później pięknie było. 
Kontrola zaliczona (jakbym się znała na czymś :smiech3:) i do soboty mogę się  nie pokazywać. Tylko pieniędzy i pieniędzy ode mnie chcą, jakby to one były w życiu najważniejsze :placze1:
Już wróciłam do Olsztyna i zaraz jadę do sklepów, takich gdzie podpowiedzą mi trochę, jak kuchnię, małą i nieustawną, można fajnie zrobić. 
Takie to zadanie mam na dzisiaj, jutro i pojutrze, bo w sobotę przychodzi elektryk i muszę wiedzieć czego chcę, a narazie to tyle pomysłów mam,że nic nie wiem i na żadne pytanie pana elektryka odpowiedzi nie udzielę. 
Na szczęście niebo pojaśniało, słonko nawet świeci to i przyjemniej z domu wyjść. 
Spokojnego, albo jakiego kto chce, popołudnia życzę :angel3:

Panskie oko konia tuczy :) Trzeba pilnować od czasu do czasu. U mnie panom flachmanom umknęły dwie śrubki przy balustradzie. Skąd wiedzialam , ze umknęły? Bo ich nie było tam gdzie było ich miejsce.
Nożyk do regipsów kupiłam nówkę do nacinania chleba. Na noc wstawię do lodówki, aby wyrósł, a rano juz będę mogła upiec. 
22 września 2022 19:53 / 6 osobom podoba się ten post
Spokojny dzień, byłem na dłuższym spacerze. Podopieczna ma tylko kaszel i boli ją głowa, córka jeszcze kaszle, jutro ma niby jechać do domu. 
Trochę zdziwiłem się jedną rzeczą wieczorem. Córka mi powiedziała, żeby nie siadać na małej sofie, na której dziadek siedział. Chociaż po jego śmierci wszyscy tam przysiadali. A na stole jest przy jego miejscu jego foto. Córki tak wymyśliły, żeby babcia myślała, że z nami je posiłki. Hmm... Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Z drugiej zaś strony córka, ta M., kilka razy dziennie pokazuje babci urnę (jeszcze pustą) i ciągle jej przypomina, że papa nie żyje. Nie wiem, co o tym sądzić 
22 września 2022 20:57 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Spokojny dzień, byłem na dłuższym spacerze. Podopieczna ma tylko kaszel i boli ją głowa, córka jeszcze kaszle, jutro ma niby jechać do domu. 
Trochę zdziwiłem się jedną rzeczą wieczorem. Córka mi powiedziała, żeby nie siadać na małej sofie, na której dziadek siedział. Chociaż po jego śmierci wszyscy tam przysiadali. A na stole jest przy jego miejscu jego foto. Córki tak wymyśliły, żeby babcia myślała, że z nami je posiłki. Hmm... Pierwszy raz się z czymś takim spotykam. Z drugiej zaś strony córka, ta M., kilka razy dziennie pokazuje babci urnę (jeszcze pustą) i ciągle jej przypomina, że papa nie żyje. Nie wiem, co o tym sądzić :-)

Aż się uśmiałam .Nie staraj się zrozumieć , coś tam sobie umyslily i  niech to zostanie ich tajemnicą. To tak jak obiecują mamie, że w sobotę przyjadą a  demencyjna mama czeka i czeka,  bo nie wie kiedy sobota i kto ma przyjechać .
27 września 2022 08:35 / 3 osobom podoba się ten post
Mleczko

Byłam na rozeznaniu, jeszcze za wcześnie na deklaracje. Jutro podjadę i znów się porozglądam .Nic nie obiecałam , zobaczę parę dni . Pytali mnie o kase , ile ? no nie wiem, muszę się rozglądać, żeby coś nie chlapnac
 

Zmieniasz pracę?
Jak będziesz mieć chwilkę to
27 września 2022 13:40 / 4 osobom podoba się ten post
Malgi

Zmieniasz pracę?
Jak będziesz mieć chwilkę to :telefon1:

Jadę do fryzjerki  nie chcem, ale  muszem 
28 września 2022 19:19 / 4 osobom podoba się ten post
Czy ktoś może widział Mariettę.?
Moja podopieczna szukała jej także cały dzień, ale nie znalazła ?
I jeszcze męża szukała...Dotarło do niej, że już go nie znajdzie, pomimo tego, że przed miesiącem o tym się dowiedziała, gdy zmarł. 
Dziś taki "ciężki" dzień od tego nawoływania. Ale żeby tylko takie dni były, to zawsze będzie fajnie. Już babcia jest pod opieką drugiej córki.
A ja lajcik, rano zmienię pościel, przygotuję pokoik dla zmienniczki, poodkurzam jeszcze, dopakuję się. Godzinka mi wystarczy. 
 
28 września 2022 23:58 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Czy ktoś może widział Mariettę.? :-(
Moja podopieczna szukała jej także cały dzień, ale nie znalazła:-( ?
I jeszcze męża szukała...Dotarło do niej, że już go nie znajdzie, pomimo tego, że przed miesiącem o tym się dowiedziała, gdy zmarł. 
Dziś taki "ciężki" dzień od tego nawoływania. Ale żeby tylko takie dni były, to zawsze będzie fajnie. Już babcia jest pod opieką drugiej córki.
A ja lajcik, rano zmienię pościel, przygotuję pokoik dla zmienniczki, poodkurzam jeszcze, dopakuję się. Godzinka mi wystarczy. 
 

Trochę śmieszne trochę straszne 
29 września 2022 12:23 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

Czy ktoś może widział Mariettę.? :-(
Moja podopieczna szukała jej także cały dzień, ale nie znalazła:-( ?
I jeszcze męża szukała...Dotarło do niej, że już go nie znajdzie, pomimo tego, że przed miesiącem o tym się dowiedziała, gdy zmarł. 
Dziś taki "ciężki" dzień od tego nawoływania. Ale żeby tylko takie dni były, to zawsze będzie fajnie. Już babcia jest pod opieką drugiej córki.
A ja lajcik, rano zmienię pościel, przygotuję pokoik dla zmienniczki, poodkurzam jeszcze, dopakuję się. Godzinka mi wystarczy. 
 

Nie ma co się dziwić , to straszna choroba .Zapomnieć wszystko,  to tak jakby się nie żyło .Pustka i tylko strzępy z życia zostają w pamięci  Trzeba uzbroić się w cierpliwość i do nie tłumaczyć nic , bo to bez sensu.
29 września 2022 16:52 / 3 osobom podoba się ten post
czekamy na opiekunkę z Gdańska, córka jedzie potem do domu, ale jutro po południu tutaj wraca. Mam 14 punktów zaznaczonych na kartce do przekazania zmienniczce 
Aha, w poniedziałek święto państwowe, więc pamiętajcie o tym w kontekście zakupów 
 
30 września 2022 16:38 / 2 osobom podoba się ten post
Luke

:ogladam tv: czekamy na opiekunkę z Gdańska, córka jedzie potem do domu, ale jutro po południu tutaj wraca. Mam 14 punktów zaznaczonych na kartce do przekazania zmienniczce :smiech3:
Aha, w poniedziałek święto państwowe, więc pamiętajcie o tym w kontekście zakupów :lodowka:
 

No i git .Nigdy tak nie przekazywałam w punktach ,bo co dzień to można pkt dodać albo ująć. Przy takiej chorobie wszystko możliwe .A lift już masz ? Nie czytam wszystkich wpisów bo jestem z doskoku .