Jak minął dzień 14

19 grudnia 2022 18:40 / 5 osobom podoba się ten post
Mi z wątpliwymi przygodami
Pojechałam pomoc koleżance kupić bilet
 A później w drodze do Lidla z Kika. 5 minut ktoś ukradł mi portfel. może nie dopięłam. Trochę biegania było, bank, policja Konsulat jeszcze. 
Nie mam paszportu. No nie wrócę do domu 
 .usze wyrobić tymczasowoy 
Bywa gorzej.
19 grudnia 2022 20:04 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee 
A dowodu nie masz? 
19 grudnia 2022 20:12 / 5 osobom podoba się ten post
U mnie spoko, tylko podopieczny zakręcony. Chodzi po mieszkaniu, jak skazany po spacerniaku. Tabletki nasennej nie przyjął. Przed 18 przyszła do niego ergoterapeutka, a za chwilę mnie woła... Jan ściąga spodnie Wyczuł, że jest w sypialni i czas chyba przebrać się i spać...  Jeszcze siedzi, nie chce się przebrać... Mam czas. W międzyczasie ogoliłem i wykąpałem się, wcześniej jeszcze sklep odwiedziłem.
Jutro wytchnienia więcej. Dziś był spokojny, tylko wszędzie za d... ą łazi. Ciekawe, jak to opiekunka zniesie.
Ociepliło się, pada deszczyk. 
19 grudnia 2022 21:35 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

dorotee :-(:-(:-(
A dowodu nie masz? 

No właśnie ukradli 
19 grudnia 2022 21:49 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

No właśnie ukradli 

Aha, w ogóle nie miałaś paszportu, tylko dowód. Przykra sprawa 
20 grudnia 2022 19:03 / 4 osobom podoba się ten post
Zakupy w centrum mojej dzielnicy.
 
Dwie fotki... 
 

 

 
Pierwsza to tablica pamiątkowa, niedaleko mnie, pierwszego tramwaju. Druga to wejście na dworzec Lichterfelde Ost. 
 
Obok jest galeria z wieloma sklepami, wszędzie teraz przeceny. 
 
Po południu odwiedziny na godzinę jakiegoś przyjaciela braci..., drugiego brata ( z apteki raz w tygodniu odbiera posortowane leki, za co apteka pobiera opłatę 10 euro, haha). 
Co z tego, jak Jan nie przyjmuje leków. A chleba z pokruszonymi nie zje. Więc od jutra leki wykładam mu obok talerza, a czy zje, czy nie, nie moja sprawa. 
Dziś podopieczny spał pierwszy raz na sofie. Teraz też nie chce się przebrać i do sypialni iść. Ja już to olewam. 
A najciekawsze to jest to, że czwartego stycznia jadą z wizytą do Heimu ( wuwuwu kropka mana.berlin, można sobie obejrzeć, haha). Prawny już też zrezygnował chyba ze starań o to, by Jan mieszkał w swoim mieszkaniu.
W kalendarzu na służbowym tablecie wskoczyło niedawno info od prawnego. 
Wszyscy widzą, jak się zachowuje.
A jutro Jan ma internistę, w czwartek dentystę, w piątek przedszkole, więc czas zleci. 
Byle do końca zlecenia, czyli od jutra jeszcze dwa tygodnie. 
Tak mijają dni... 
 
 
20 grudnia 2022 19:57 / 4 osobom podoba się ten post
Uff, podopieczny już w łóżku i spokój. 
Też o 21 idę spać, muszę odpoczywać, by nie mieć "zrytego beretu", jak dziś powiedziała mi zatroskana żona 
Dobranoc
21 grudnia 2022 05:39 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Mi z wątpliwymi przygodami
Pojechałam pomoc koleżance kupić bilet
 A później w drodze do Lidla z Kika. 5 minut ktoś ukradł mi portfel. może nie dopięłam. Trochę biegania było, bank, policja Konsulat jeszcze. 
Nie mam paszportu. No nie wrócę do domu 
 .usze wyrobić tymczasowoy 
Bywa gorzej.

Oj,Dorotko, tak mi przykro 
Tyle dodatkowych nerwów i extra czas na załatwianie wszystkiego 
Trzymaj się 
21 grudnia 2022 10:04 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

Oj,Dorotko, tak mi przykro 
Tyle dodatkowych nerwów i extra czas na załatwianie wszystkiego :-(
Trzymaj się :aniolki:

21 grudnia 2022 10:48 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Mi z wątpliwymi przygodami
Pojechałam pomoc koleżance kupić bilet
 A później w drodze do Lidla z Kika. 5 minut ktoś ukradł mi portfel. może nie dopięłam. Trochę biegania było, bank, policja Konsulat jeszcze. 
Nie mam paszportu. No nie wrócę do domu 
 .usze wyrobić tymczasowoy 
Bywa gorzej.

Oj Dorotko , sytuacja paskudna .Współczuję nerw  Stracisz czas na załatwianie . A wrócisz z zaświadczeniem, że zostałaś okradziona. Policja wystawi jeśli zglosilas  .Nie masz żadnego innego dokumentu  ze zdjęciem ? np. prawko ? .Ja już wracałam bez dowodu i ponownie jechałam bez .Wracając do domu zostawiłam dowód w miejscu pracy .
21 grudnia 2022 18:12 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Oj Dorotko , sytuacja paskudna .Współczuję nerw :-( Stracisz czas na załatwianie . A wrócisz z zaświadczeniem, że zostałaś okradziona. Policja wystawi jeśli zglosilas  .Nie masz żadnego innego dokumentu  ze zdjęciem ? np. prawko ? .Ja już wracałam bez dowodu i ponownie jechałam bez .Wracając do domu zostawiłam dowód w miejscu pracy .

Tak , byłam na policji , karta zastrzeżona , jutro już mam termin w ambasadzie w Kolonii , jadę fiowym busem. 
Pierwszy raz byłam trochę lekkomyślna . Zaraz w plecy ..
Nawet nie mam przy sobie nieważnego paszportu. Zapodział się gdzieś też w domu..
Kusi bez dowodu osobistego wracać i być tutaj . Tylko to jeszcze dwa miesiące 
Lepiej się czuję posiadając jakiś dokument tożsamości 
21 grudnia 2022 19:06 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak , byłam na policji , karta zastrzeżona , jutro już mam termin w ambasadzie w Kolonii , jadę fiowym busem. 
Pierwszy raz byłam trochę lekkomyślna . Zaraz w plecy ..
Nawet nie mam przy sobie nieważnego paszportu. Zapodział się gdzieś też w domu..
Kusi bez dowodu osobistego wracać i być tutaj . Tylko to jeszcze dwa miesiące :chaplin:
Lepiej się czuję posiadając jakiś dokument tożsamości :chaplin:

Masz rację , zawsze to pewniejsze samopoczucie .Powodzenia .
 
22 grudnia 2022 08:04 / 4 osobom podoba się ten post
dorotee

Tak , byłam na policji , karta zastrzeżona , jutro już mam termin w ambasadzie w Kolonii , jadę fiowym busem. 
Pierwszy raz byłam trochę lekkomyślna . Zaraz w plecy ..
Nawet nie mam przy sobie nieważnego paszportu. Zapodział się gdzieś też w domu..
Kusi bez dowodu osobistego wracać i być tutaj . Tylko to jeszcze dwa miesiące :chaplin:
Lepiej się czuję posiadając jakiś dokument tożsamości :chaplin:

Dwa dni temu odebrałam nowy dowód. Wspomniałam pani w urzędzie, że boję się wracać bez ważnego dowodu, a ona mi mówi, że wrócić do kraju można bez dowodu, jedynie wyjazd może być utrudniony.
Powiedziała, że żaden kraj nie chce przetrzymywać obcokrajowców na siłę.
22 grudnia 2022 09:55 / 3 osobom podoba się ten post
Malgi

Dwa dni temu odebrałam nowy dowód. Wspomniałam pani w urzędzie, że boję się wracać bez ważnego dowodu, a ona mi mówi, że wrócić do kraju można bez dowodu, jedynie wyjazd może być utrudniony.
Powiedziała, że żaden kraj nie chce przetrzymywać obcokrajowców na siłę.:aniolki:

Ale ja nie mam nawet nieważnego
.i jeszcze lrzeso dwa miesiące w Niemczech. Kontroli praktycznie nie ma na granicy .
Masz prawo jazdy? 
22 grudnia 2022 09:58 / 2 osobom podoba się ten post
Malgi

Dwa dni temu odebrałam nowy dowód. Wspomniałam pani w urzędzie, że boję się wracać bez ważnego dowodu, a ona mi mówi, że wrócić do kraju można bez dowodu, jedynie wyjazd może być utrudniony.
Powiedziała, że żaden kraj nie chce przetrzymywać obcokrajowców na siłę.:aniolki:

Ale ja nie mam nawet nieważnego
.i jeszcze lrzeso dwa miesiące w Niemczech. Kontroli praktycznie nie ma na granicy . Wpuszczą bez dowodu 
 Lepiej posiadać coś oprócz zaświadczenia z policji. 
Ma szczęście u ezpieczenie obejmuje kradzież