Jak minął dzień 14

22 grudnia 2022 11:59 / 3 osobom podoba się ten post
Pozdrawiam serdecznie z Kolonii  plucha dmucha 
 
22 grudnia 2022 18:29 / 4 osobom podoba się ten post
Dzień się kończy powolutku. Zupę grzybową zrobiłem. Zimna czeka w zamrażalce na sobotę. Makoron ugotuję przed podaniem. Jutro tylko przygotuję sałatkę i śledzie po cygańsku i to wszystko.
Małe zmiany z Janem. Od dziś przychodzi Pflegedienst, rano i wieczorem podają tabletki (od obcych bierze chętnie, nie mędrkuje), a po 10 przychodzi inna kobieta duszować go. W związku z tym we wtorki i w piątki Jan jeździ do Tagespflege około 11ej i wraca o 17.30.
Ciepło, trochę pada, przestaje i znów. Ale żadnego śniegu. 
Święta miną, nie wiadomo kiedy. 
 
 
22 grudnia 2022 18:31 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee

Pozdrawiam serdecznie z Kolonii :-) plucha dmucha 
 

Pozałatwiała wszystko? 
22 grudnia 2022 18:48 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Pozałatwiała wszystko? :-)

Tak   do jechałam firmowym busem, pociągiem spowrotem. Dom koloński odwiedziłam. Kaffka wypiłam.
Mile złego zakończenie 
22 grudnia 2022 19:55 / 5 osobom podoba się ten post
Dobranoc przyjaciele  jakby jutro nie było mnie  z " dzień dobry " to znaczy,.że nie ma mleczka .Rozlało się . Ledwie oddycham . 
23 grudnia 2022 09:19 / 5 osobom podoba się ten post
dorotee

Ale ja nie mam nawet nieważnego
.i jeszcze lrzeso dwa miesiące w Niemczech. Kontroli praktycznie nie ma na granicy .
Masz prawo jazdy? 

Mam prawo jazdy, mam jeszcze inne legitymacje ze zdjęciem. Ale masz rację - jak masz możliwość to wyrób sobie paszport - zawsze to jest spokojna głowa.
23 grudnia 2022 13:04 / 4 osobom podoba się ten post
Jajeczka zakupione , barszczyk ugotowany , placki dwa też , jabłkowo orzechowy , jabłecznik , sernik jutro odbiorę. Dzisiaj ziemniaki w mundurach , śledzik, 
Jutro zupa rybna
 
Na kolację karp, szczupak , ziemniaki z piekarnika z przyprawami , kapusta z grzybami , barszcz czerwony
Groszek cukrowy
 W pierwszy dzień świąt Bożego Narodzenia, rosół z mięs trzech z domów makaronem..
Ciasta jw
W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia kaczka z jabłkami , kluski Śląskie, kapusta z jabłkami
 Ciasta jw
Prezenty czekają 
23 grudnia 2022 13:32 / 3 osobom podoba się ten post
dorotee ?
23 grudnia 2022 13:35 / 3 osobom podoba się ten post
A co u Ciebie kuchnia serwuje 
Tutaj nie było piekarnik a  teraz jest 
23 grudnia 2022 14:03 / 4 osobom podoba się ten post
Jutro w porze obiadu podam Janowi sałatkę z frankfurterkami, ja poszczę.
Kolacja (około 16.30-17.00) zupa grzybowa z makaronem (moje ususzone grzybki z kraju oraz trochę ususzonych pieczarek, nawet taka kompozycja bardzo smaczna wyszła), filet z karpia dla mnie, łosoś z piekarnika dla Jana, ziemniaki, surówka z kiszonej. Ewentualnie jeszcze śledzie w oleju i po cygańsku, lekko pikantne. 
Pierwsze święto to rolada wołowa, kluski śląskie i kapusta czerwona.
Drugie to udka już przyprawione z piekarnika, ziemniaki, rukola z dodatkami.
Poza tym szynka i carpaccio z :górnej półki", a co, ha ha. Śledzie, sałatka jarzynowa moja z kiełbasą na ciepło.
Niech urlopujący widzą, co stracili zjeźdźając do domu 
Wszystko już mam zrobione. Ciacho jutro kupię rano w cukierni. 
23 grudnia 2022 14:08 / 3 osobom podoba się ten post
Moja Mama zawsze gotowała zupę rybną n na łebkach. M tylko jeden to wrzucę trochę ryby i w galarecie zrobię 
 Też poszcze.
Jeszcze ciasteczka kruche upiekłam. 
Na nowy rok planuje piernik z 18 przyprawami 
23 grudnia 2022 19:50 / 4 osobom podoba się ten post
Ja krótko, czekam na po świętach 
Łuski x karpia już mam przygotowane , teraz czekam na kasę .
23 grudnia 2022 21:11 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Ja krótko, czekam na po świętach :kropla potu:
Łuski x karpia już mam przygotowane , teraz czekam na kasę .:-)

Myślisz, że listonosz jutro przyjdzie? ?
23 grudnia 2022 21:20 / 2 osobom podoba się ten post
A ja zaraz plum plum i do łóżka. Pada deszcz. Jeszcze zajrzałem po sąsiedzku do sklepu, a na rybnym... duże karpie po 13.90. Ciekawe, kto dzień przed Wigilią  je kupi...A tak to spokój, jeszcze kilkanaście dni blablania Janowego i do domu. Śpi od 19, leki zażył na sen i dobrze. Chociaż też zaczyna marudzić pielęgniarkom, że po co, że Falsch itd.
Mam już termin do sanatorium, do  Iwonicza na 27 stycznia. Będę jednak musiał go przełożyć, bo nie będę przez dwa miesiące siedział bez kasy. Konkretna sztela w styczniu i mogę siedzieć w pracy do końca marca,  wtedy zabezpieczę "budżet rodzinny" na czas mojego lenistwa sanatoryjnego 
25 grudnia 2022 12:41 / 1 osobie podoba się ten post
Luke

Myślisz, że listonosz jutro przyjdzie? ?

Nie tylko jeszcze czekam na Mikołaja