Jak minął dzień 14

20 marca 2023 19:50 / 5 osobom podoba się ten post
Luke


 
Aha, moja druga sztela z basenem 

Woda chyba ,, zakwitła"......
20 marca 2023 19:50 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Może fajnie,to za dużo powiedziane,ale sympatycznie i ciekawie. Powodzenia w urzędzie pracy,życzę Ci,żebyś dostała ciekawą ofertę ?

Dzieki
20 marca 2023 19:51 / 5 osobom podoba się ten post
Damessa

Woda chyba ,, zakwitła"......:zaskoczenie1:

Oni nic nie zrobią, sądzę, że zatrudnią kogoś albo któryś z synów przyjedzie wyczyścić basen 
Bo ludzie z reguły przed zimą wypuszczają wodę, a wiosną czyszczą basen
20 marca 2023 19:54 / 4 osobom podoba się ten post
Luke

Oni nic nie zrobią, sądzę, że zatrudnią kogoś albo któryś z synów przyjedzie wyczyścić basen :-)
Bo ludzie z reguły przed zimą wypuszczają wodę, a wiosną czyszczą basen

Albo przykrywają specjalna osłoną. Mają kasę to sobie poradzą chyba że nikt z niego nie korzysta. 
20 marca 2023 21:47 / 4 osobom podoba się ten post
A jak sobie pomyślę ze tutaj taka niewdzięczność! Temu Panu tu raczej nie będzie dane odejść w takiej atmosferze bo nigdy nie nawiąże podobnej relacji jaka tworzą tylko senior/opiekun ale tam gdzie Wzajemnie się szanują. Trochę mi się chce śmiać, bo się na mnie skarżył komuś" no że takie jest życie po francusku ces la vie, że tak to jest jak kos nie potrafi współpracować(w jego mniemaniu-nie tańczy jak on zagra!).Córka chyba machnęła już ręką na to.Syn za daleko bo w Vancouver  Nie bardzo ma kto tu jeszcze nóżka tupnac.W firmie powiedziałam dziś że jak dla mnie to może mnie już jutro tu nie być.Ciekawe co to będzie, no nudno nie jest jeśli chodzi o emocje
21 marca 2023 14:54 / 7 osobom podoba się ten post
Wróciłam ze spaceru dłuższego. Od wczoraj mży prawie bez przerwy,ale to taki ciepły deszczyk." Pada wiosenny deszcz,urosną wszystkie kwiatki,my urośniemy też " śpiewały kiedyś przedszkolaki?. Tylko słoneczko jasne nie świeci. Widać wiosnę,natknęłam się na pierwszą kwitnącą magnolię. Będę chodzić tam codziennie i patrzeć jak wszystkie pąki się rozwijają. Kocham magnolie. Zazieleniło się,zażółciło aż miło. Powoli pauza się kończy,o 15:30 przyjadą goście. Pewnie już jadą goście,jadą,bo chociaż siostra podopiecznej też w Hamburgu mieszka,to na drugim końcu miasta i autem,jak nie ma korków ,potrzebuje 45 minut. Do kolacji szybko zleci i dalej będziemy się pauzować ?.
 Przyjemnego popołudnia życzę 
21 marca 2023 15:21 / 4 osobom podoba się ten post
Wiecie co? Tak sobie wczoraj czytałam i zastanawiałam się,skąd takie opinie o heimach,o których tutaj niektórzy piszą ?. Że seniorzy,którzy tam trafią,to dopiero zobaczą,ze dostaną w kość,że nie podskoczą,ze ogólnie,nawet nie dyscyplina tylko rygor. Był taki czas,że co drugi dzień chodziłam do tych heimów aby dotrzymać towarzystwa seniorkom ,wyjść z nimi  do miasta,kawiarni a nawet do opery. To były dwa różne domy seniora ,jeden z tych lepszych,Augustinum,a drugi taki zwyczajny,bez luksusów typu teatr,restauracja i wypasiony basen czy salony beauty,ale też wszystko było ,co potrzebne. W jednym i drugim,jeśli osoby chodzące,nikt nikogo nie pakował do łóżka o 19 czy 20 godzinie. Jak ktoś nie chciał jeść razem z innymi,przynoszono posiłki do pokoju. Nie musiał jeść co mu podsuną,bo miał wybór ,niewielki,ale zawsze sam mógł zdecydować. W Augustinum były 4 rodzaje menu,a Rosenthal 3. I tu,i tam jedno danie wegetariańskie. Seniorzy decydowali jakie pieczywo chcą jeść,czy masło czy coś innego. O stałych godzinach były posiłki i podawanie leków,o reszcie ,jak spędzić czas wolny,o której kłaść się spać,do której oglądać telewizję,decydowali sami. Mówię oczywiście o tych mobilnych,a o takich chyba tutaj wspomniano. Ci leżący czy z zaawansowaną demencją,"pakowani" byli do łóżek wcześniej i niewiele mieli do powiedzenia. Ale gdyby ci ostatni zdecydowali się ( czy ktoś za nich zdecydował) na opiekunkę w domu,mieliby coś więcej do powiedzenia?
21 marca 2023 16:30 / 4 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wiecie co? Tak sobie wczoraj czytałam i zastanawiałam się,skąd takie opinie o heimach,o których tutaj niektórzy piszą ?. Że seniorzy,którzy tam trafią,to dopiero zobaczą,ze dostaną w kość,że nie podskoczą,ze ogólnie,nawet nie dyscyplina tylko rygor. Był taki czas,że co drugi dzień chodziłam do tych heimów aby dotrzymać towarzystwa seniorkom ,wyjść z nimi  do miasta,kawiarni a nawet do opery. To były dwa różne domy seniora ,jeden z tych lepszych,Augustinum,a drugi taki zwyczajny,bez luksusów typu teatr,restauracja i wypasiony basen czy salony beauty,ale też wszystko było ,co potrzebne. W jednym i drugim,jeśli osoby chodzące,nikt nikogo nie pakował do łóżka o 19 czy 20 godzinie. Jak ktoś nie chciał jeść razem z innymi,przynoszono posiłki do pokoju. Nie musiał jeść co mu podsuną,bo miał wybór ,niewielki,ale zawsze sam mógł zdecydować. W Augustinum były 4 rodzaje menu,a Rosenthal 3. I tu,i tam jedno danie wegetariańskie. Seniorzy decydowali jakie pieczywo chcą jeść,czy masło czy coś innego. O stałych godzinach były posiłki i podawanie leków,o reszcie ,jak spędzić czas wolny,o której kłaść się spać,do której oglądać telewizję,decydowali sami. Mówię oczywiście o tych mobilnych,a o takich chyba tutaj wspomniano. Ci leżący czy z zaawansowaną demencją,"pakowani" byli do łóżek wcześniej i niewiele mieli do powiedzenia. Ale gdyby ci ostatni zdecydowali się ( czy ktoś za nich zdecydował) na opiekunkę w domu,mieliby coś więcej do powiedzenia?

Gusiu , to piszą ci , którzy w heimach .nie pracowali 
 
Coś mogę nt.powiedziec  . Opiekunka to osoba empatyczna, obowiązkowa ,szczera 
I nie ważne gdzie pracuje pochyli się nad starym , chorym człowiekiem nawet w parku gdy zobaczy , że potrzebuje pomocy . I nie chodzi tu o kasę , tylko o wole ojca czy matki .Oni chcą umierać we własnych domach , nie raz samotnie tylko by we własnym łóżku .
 
Są dopilnowani,umyci  uczesani .Mają baseny do kąpieli ,kawiarenki żeby wypić kawkę . Leki, pampersy,łóżka i materace zdrowotne .Nie będę pisała w szczegółach, bo niektórzy wiedzą lepiej . To dla tych sprawniejszych .Oczywiście z chorobami demencyjnymi, agresywni przebywają w innych warunkach dla własnego bezpieczeństwa .
 
Niech spojrzą na dumnie nazwane domy spokojnej * starości u nas w kraju , .gdzie chorzy ludzie są bici . nie kąpani , głodni bez leków i pampersów w dodatku okradani z resztek materialnych i godności .
 
Ostatnia moja praca to właśnie dom opieki , w którym przebywali ludzie ułomni fizycznie i psychicznie .Chcecie ? to opiszę .
21 marca 2023 17:08 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Gusiu , to piszą ci , którzy w heimach :-).nie pracowali 
 
Coś mogę nt.powiedziec  . Opiekunka to osoba empatyczna, obowiązkowa ,szczera 
I nie ważne gdzie pracuje pochyli się nad starym , chorym człowiekiem nawet w parku gdy zobaczy , że potrzebuje pomocy . I nie chodzi tu o kasę , tylko o wole ojca czy matki .Oni chcą umierać we własnych domach , nie raz samotnie tylko by we własnym łóżku .
 
Są dopilnowani,umyci  uczesani .Mają baseny do kąpieli ,kawiarenki żeby wypić kawkę . Leki, pampersy,łóżka i materace zdrowotne .Nie będę pisała w szczegółach, bo niektórzy wiedzą lepiej . To dla tych sprawniejszych .Oczywiście z chorobami demencyjnymi, agresywni przebywają w innych warunkach dla własnego bezpieczeństwa .
 
Niech spojrzą na dumnie nazwane domy spokojnej * starości u nas w kraju , .gdzie chorzy ludzie są bici . nie kąpani , głodni bez leków i pampersów w dodatku okradani z resztek materialnych i godności .
 
Ostatnia moja praca to właśnie dom opieki , w którym przebywali ludzie ułomni fizycznie i psychicznie .Chcecie ? to opiszę .

No i chyba się mylisz . Chyba że Ty taki widziałaś. Ja byłam w DPS nie raz i nie dwa i nie byli bici . Rygor był bo niestety jeśli było 20 osób na 4 osoby personelu musieli zastosować rygor bo by nie dali sobie rady. No widocznie tam gdzie Ty byłaś to biliscie  . Ja byłam w takim że nie byli bici . Mleczko jak czytam ciebie czasami to myślę że wszystkie rozumy pozjadalas. Nie tylko Ty w opiece pracujesz i znasz się na " robocie" . Wszystkie takie Matki Teresy z Kalkuty jesteście . Najlepiej wszystko znosić o noc się nie prosić i do tego na wszystko się zgadzać wraz z gówniana pensja a Niemcy się z nas śmieją. 
21 marca 2023 17:33 / 1 osobie podoba się ten post
Dusia1978

No i chyba się mylisz . Chyba że Ty taki widziałaś. Ja byłam w DPS nie raz i nie dwa i nie byli bici . Rygor był bo niestety jeśli było 20 osób na 4 osoby personelu musieli zastosować rygor bo by nie dali sobie rady. No widocznie tam gdzie Ty byłaś to biliscie  . Ja byłam w takim że nie byli bici . Mleczko jak czytam ciebie czasami to myślę że wszystkie rozumy pozjadalas. Nie tylko Ty w opiece pracujesz i znasz się na " robocie" . Wszystkie takie Matki Teresy z Kalkuty jesteście . Najlepiej wszystko znosić o noc się nie prosić i do tego na wszystko się zgadzać wraz z gówniana pensja a Niemcy się z nas śmieją. 

Zgodzę się z Toba
21 marca 2023 17:37 / 2 osobom podoba się ten post
A Niemcy się potem śmieją i teksty "meine perle aus Pl."  i tego typu..Mi dziś córka pdp.powiedziala że jeżeli chodzi o nią to chce żebym została(widzi że tato pilnowany z nawadnianiem, dozowanie kropli i zdrowe świeże jedzenie nie tylko Bofrost, bo ja powiedziałam że musi być czasem świeże warzywo, cos z mięsa, owoce).On tego nie lubi żeby mu narzucać.To czemu po takich uległych regularnie lądował w szpitalu? No zobaczymy
21 marca 2023 17:50 / 4 osobom podoba się ten post
Dobre Szpilki godne szpilek 
21 marca 2023 17:55 / 5 osobom podoba się ten post
Mleczko

Gusiu , to piszą ci , którzy w heimach :-).nie pracowali 
 
Coś mogę nt.powiedziec  . Opiekunka to osoba empatyczna, obowiązkowa ,szczera 
I nie ważne gdzie pracuje pochyli się nad starym , chorym człowiekiem nawet w parku gdy zobaczy , że potrzebuje pomocy . I nie chodzi tu o kasę , tylko o wole ojca czy matki .Oni chcą umierać we własnych domach , nie raz samotnie tylko by we własnym łóżku .
 
Są dopilnowani,umyci  uczesani .Mają baseny do kąpieli ,kawiarenki żeby wypić kawkę . Leki, pampersy,łóżka i materace zdrowotne .Nie będę pisała w szczegółach, bo niektórzy wiedzą lepiej . To dla tych sprawniejszych .Oczywiście z chorobami demencyjnymi, agresywni przebywają w innych warunkach dla własnego bezpieczeństwa .
 
Niech spojrzą na dumnie nazwane domy spokojnej * starości u nas w kraju , .gdzie chorzy ludzie są bici . nie kąpani , głodni bez leków i pampersów w dodatku okradani z resztek materialnych i godności .
 
Ostatnia moja praca to właśnie dom opieki , w którym przebywali ludzie ułomni fizycznie i psychicznie .Chcecie ? to opiszę .

Warto abyś opisała . Inna praca niż w domu . 
Dobrze jak seniorzy mogą spędzić starość tak jak sobie życzą . Jedni w domu inni wybierają dom opieki. 
Prace opiekunki osób starszych dobrze lubić . Ja miałem jej pracy u Margaretki nie widzę tylko w kategorii praca . Lubię tą moją owieczkę . Ale też czasami mam jej dosyć . U przestrzegam Kodeksu Pracy. I piffko pijemy 
21 marca 2023 17:59 / 3 osobom podoba się ten post
Dusia1978

No i chyba się mylisz . Chyba że Ty taki widziałaś. Ja byłam w DPS nie raz i nie dwa i nie byli bici . Rygor był bo niestety jeśli było 20 osób na 4 osoby personelu musieli zastosować rygor bo by nie dali sobie rady. No widocznie tam gdzie Ty byłaś to biliscie  . Ja byłam w takim że nie byli bici . Mleczko jak czytam ciebie czasami to myślę że wszystkie rozumy pozjadalas. Nie tylko Ty w opiece pracujesz i znasz się na " robocie" . Wszystkie takie Matki Teresy z Kalkuty jesteście . Najlepiej wszystko znosić o noc się nie prosić i do tego na wszystko się zgadzać wraz z gówniana pensja a Niemcy się z nas śmieją. 

No poleciałam po bandzie 
 Bardzo niegrzecznie piszesz i nie ma sensu prostować .
21 marca 2023 18:06 / 1 osobie podoba się ten post
dorotee

Warto abyś opisała . Inna praca niż w domu . 
Dobrze jak seniorzy mogą spędzić starość tak jak sobie życzą . Jedni w domu inni wybierają dom opieki. 
Prace opiekunki osób starszych dobrze lubić . Ja miałem jej pracy u Margaretki nie widzę tylko w kategorii praca . Lubię tą moją owieczkę . Ale też czasami mam jej dosyć . U przestrzegam Kodeksu Pracy. I piffko pijemy :dwa piwa:

Nie będę pisala, bo i po co ? Oglądałam  nagrany  film zukryta kamera  a potem proces w sądzie z takiego pseudo domu opieki . To nie był " prima aprilis "  .
  Opiekunks nagrala , nie godziła się na takie traktowanie  starszych schorowanych  osób. .