Jak minął dzień 14

22 marca 2023 10:29 / 6 osobom podoba się ten post
Dziękuję za wszystkie komentarze dot wczorajszego tematu 
Wczoraj miałyśmy fajne popołudnie,czas upłynął szybko i miło,goście odjechali ok 20tej. Nie będę się rozpisywać o tym jak było,bo było miło,chociaź z Niemcami 
22 marca 2023 10:36 / 5 osobom podoba się ten post
Gusia29

:-( smutne to Dusiu,nie widzę powodu dla którego znów chcesz zabrać swoje zabawki i się obrazić:-(

trochę jak w przedszkolu :/
 
 
22 marca 2023 10:38 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

No nie  Gusiu , ja bije tylko zmienniczki :-) i dlatego siedzę w domu .

Ty chuliganko!!!
22 marca 2023 10:59 / 2 osobom podoba się ten post
mzap88

trochę jak w przedszkolu :/
 
 

Nawet nie trochę 
22 marca 2023 11:00 / 3 osobom podoba się ten post
Damessa

:smiech3:Ty chuliganko!!!:-)

Wyszczekana chuliganka 
22 marca 2023 11:40 / 3 osobom podoba się ten post
Ruhe
22 marca 2023 12:00 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

Ruhe:nerwowy:

Ok.
22 marca 2023 14:22 / 2 osobom podoba się ten post
Gusia29

Wyszczekana chuliganka :smiech3:

Raczej  rozmowns 
22 marca 2023 14:23
Gusia29

Ja to mam szczęście,że nie muszę się z Tobą zmieniać:lol1:

Może nieszczęście ? 
22 marca 2023 14:32
Mleczko

Może nieszczęście ? :-)

Sprawdzimy ?
22 marca 2023 15:57 / 4 osobom podoba się ten post
Tamara

No z tymi Haimami to różnie, w De.rok temu ok był reportaż o sieci ALOHEIM  należącej do Włochów czy jakoś.. tam weszli z ukryta kamerka i pod przykrywką praktykanta reporter/ka.Bylo tak zle ze rep. się  popłakała.Brak podstawowych środków, bezczelne odnoszenie się personelu do pacjentów. Każda konfrontacja kończyła się wymówka, widac było że gruba sprawa.Lauterbach ten "kacperek" głupio krytykował. Uważam że Niemcy zamiatają pod dywan temat chorób i starości, myślą że jak się naszpikija suplementami i szmerzmitlami, pójdą na szport, wyjadą na urlaub to będą żyć 100 lat.Opiekuna wzywają jak już często jest zu speat.. Mam tu rodzinę która na czerwony papier wyjechała w 90, tak samo "czyste Niemcy".Tak dbali że ciocia rok przed pełna emeryt.zmarla tylko dlatego że latami bez opamiętania się opalała(nic na głowę nie ubierała) co zakończyło się udarem. Przez niby taka głupotę..Nie uświadamia się w ogóle tu ludzi u lekarza o zagrożeniach wieku podeszłego, jakby wypierano że od 60 zaczyna się wiek podeszły.To przecież tylko nazwa, proces a nie wstyd.

 Zachodzę w glowę Tamaro co chcesz przekazać oprócz telewizyjnych ciekawostek? Czy to, że opiekunka teraz może już liczyć tylko na podopiecznego, który jest już w takim stanie, że praca przy nim jest ciężka? Ludziom którzy już odchodzą i ich świat się kurczy też trzeba pomóc. Nie będę rozstrząsac jak to rozwiązują agencje, bo pewnie wszyscy wiedzą, więc w tę trąbę dąc nie będę , bo nie udźwignę tego ciężaru Słaba kobitka jestem  Co tam sobie poszczególny Niemiec myśli-nie wiem. Wszystko się rozbija o kasę i tak. Pflegegeldy, pflegegrady. Od tego jest rodzina aby takowe sprawy uregulować. 
22 marca 2023 15:57 / 4 osobom podoba się ten post
Piękna pogoda , zaraz wybiorę się do przyjaciółki. Zawiozę jej plaster karkówki niech spróbuje i pozna smak Mastercook
Ten Mastercook to ja . Miałam zabrać się za swój osobisty ogródek , ale nie mam sily Zaprzyjaznilam  się z leniem, który szukał koleżanki dla zabicia czasu  
 
 
22 marca 2023 16:10 / 4 osobom podoba się ten post
Spędziłam  2,5 godz.w słońcu Pięknie  było 
22 marca 2023 16:11 / 2 osobom podoba się ten post
tina 100%

 Zachodzę w glowę Tamaro co chcesz przekazać oprócz telewizyjnych ciekawostek? Czy to, że opiekunka teraz może już liczyć tylko na podopiecznego, który jest już w takim stanie, że praca przy nim jest ciężka? Ludziom którzy już odchodzą i ich świat się kurczy też trzeba pomóc. Nie będę rozstrząsac jak to rozwiązują agencje, bo pewnie wszyscy wiedzą, więc w tę trąbę dąc nie będę , bo nie udźwignę tego ciężaru :-) Słaba kobitka jestem :-) Co tam sobie poszczególny Niemiec myśli-nie wiem. Wszystko się rozbija o kasę i tak. Pflegegeldy, pflegegrady. Od tego jest rodzina aby takowe sprawy uregulować. 

Tak, ale zauważ jak oni się z tym wszystkim ociągają.Wielu nie ma nawet warunków jak łazienka bez barier, a łóżko medyczne często wjeżdża przed samą śmiercią.Przez te ok.10lat co ja widziałam to mogłabym książkę napisać(tu nie chodzi o wymarzanie się).Niemcy nie oszukujemy siebie ci starzy są bardzo skąpi(mieszkają często jak dziady).Tu np.stan łazienki Pdp.taki że go w łóżku muszą myć(3tydzien w piątek minie a nie widziałam żeby była umytą głowa:jutro zaproponuje pomoc).Zdarzalo się, że nie było nawet na czym posadzić Pdp.pod prysznicem to zakładałam grube worki na krzesło tapicerowane).Nie wiem jaki to problem iść do Medyka i kupić? (rodzina biedna nie była).Dla takich rodzin ja nie mam szacunku niestety, skoro oni nie szanują Seniora.Mowie zawsze to co myślę i nie patrzę czy się to komuś podoba.Nie raz nie 2 wywalczyłam już coś dla kogoś.I z uporem maniaka będę im kłaść do głowy pewne rzeczy,aż nie dotrze.Ten naród by bez nas siły z EU.wsch zarosl chyba.Szanujmy i cenmy się wysoko.
22 marca 2023 16:12 / 3 osobom podoba się ten post
Widziałam dziś zezowatą srokę :) Wyłożyłam jej skórki od sera, a ona poleciała na jabłka, których jeszcze nie ma