Co dzisiaj gotujesz na obiad? 19

15 stycznia 2023 18:52 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A ja ugotowałam sobie dzisiaj zupę jarzynową. Będę ją  jadla jeszcze jutro a może  nawet i  pojutrze.  Później  usmażę sobie naleśniki z serem bo ochota mnie naszła. Też na jutro pewnie zostaną. 
Będąc dzisiaj w sklepie, w pobliżu makaronów był regał z puszkami rybnymi. No taka mnie ochota naszła na filety z makreli w pomidorach, że wrzuciłam do koszyka. Pędem do domu bo nie mogłam się doczekać kiedy tę puszkę otworzę. O mamuniu jakie to było smaczne:mniam:. Normalnie zachciewajki jakieś czy coś:zaskoczenie1:?. Gdybym była młoda to można by pomyśleć że zaciążyłam :lol1:

A spróbuj czegoś lokalnego....polecam na przykład dzyndzałki warmińskie i farszynki warmińskie. Chyba, że jest to temat dobrze znany Tobie  
15 stycznia 2023 22:32 / 2 osobom podoba się ten post
Dusia1978

Niezdrowy gulasz z łopatki wieprzowej ?? z cebulką i marchewką, do tego szpecle i modro kapusta. :mniam:
 
Ja jestem zadowolona bo babci drobniutko pokroilam wszystko i zapalam sosem i sporo zjadła. Nawet powiedziała, że super dobre. 
Dziadek to co jest na obiad he wieczorami. odgrzewam i podaje o 18. Ja jem normalnie i babcia , dla niej głównie tu jestem. 
Ja się cieszę , że ona ze smakiem zjada. ?

Wszystko w nadmiarze jest niezdrowe . Najważniejsze , że podopiecznej smakowało. 
16 stycznia 2023 11:19 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

A spróbuj czegoś lokalnego....polecam na przykład dzyndzałki warmińskie i farszynki warmińskie. Chyba, że jest to temat dobrze znany Tobie :-) 

Owszem,znam ,mieszkam w stolicy Warmii i Mazur
Dzyndzałki bardzo lubię, nazywane są zwyczajnie pierogami z kaszą gryczaną, jajkiem i skwarkami z boczku. Sama nie robię, jak mam na nie ochotę idę do Dziupli albo Pierogarni na Starówce. 
Farszynki, czyli coś takiego jak pyzy, z ciastka jak na kluski śląskie, nadziewane mięsem mielonym ,formowane  jak kotlety i smażone też jem od czasu do czasu na mieście. Sama też czasami robię, w wersji wege-warzywa z rosolu czy innego wywaru rozdrabniam, dodaję przesmażoną cebulkę, jajko na twardo ,przyprawiam pikantnie i gotowe. Kiedy są dzieci albo inni goście, dodaję mięso, też z rosołu. 
Nazwy dzyndzalki czy farszynki spotkać można tylko w restauracjach regionalnych, wszędzie indziej są to pierogi, nadziewane kotlety czy placki z gotowanych ziemniaków .
Dzięki że przypomniałeś, chyba zrobię w najbliższych dniach farszynki 
16 stycznia 2023 12:50 / 4 osobom podoba się ten post
Ciemny sos , bitki wołowe i kluski śląskie 
Do tego buraczki i sałata zielona z sosem kwaśno ,- słodkim 
16 stycznia 2023 13:15 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ciemny sos , bitki wołowe i kluski śląskie 
Do tego buraczki i sałata zielona z sosem kwaśno ,- słodkim 

Troszkę przesolilam .Włożyłam teraz ziemniak może trochę soli wciągnie .
 
16 stycznia 2023 14:45 / 3 osobom podoba się ten post
A u mnie dziś żurek i żeberka w kapuście autorstwa połowicy  Nie powiem, też smacznie gotuje, wszak codziennie musi dzieciom coś fajnego ugotować. Ale u nas trzy razy w tygodniu treściwa zupa z wkładką, chłopaki zadowoleni. To najważniejsze. 
16 stycznia 2023 17:16 / 4 osobom podoba się ten post
A mnie i moim koleżankom zachciało się zjeść coś niezdrowego 
Zafundowałyśmy  sobie różności w KFC ?. Qrcze,jakie to bylo dobre,aż  się same z siebie śmialyśmy, patrząc z jakim apetytem ogryzamy chrupiące,pikantne skrzydełka . A później dobra kawka i lody u Sowy. Latte carmelowe 18zl!,myślę że to przesada, ale,niestety, prawie wszędzie tyle kosztuje ☹
16 stycznia 2023 17:48 / 3 osobom podoba się ten post
A mi skasowaliz karty Fishmaca w MD, nie mam tam co jeść 
Dzisiaj frykadelki z pieczarkami i pietruszką, ziemniaki , fXolka zielona , sałat mix z owocem granatu 
16 stycznia 2023 18:15 / 3 osobom podoba się ten post
Gusia29

A mnie i moim koleżankom zachciało się zjeść coś niezdrowego :-)
Zafundowałyśmy  sobie różności w KFC ?. Qrcze,jakie to bylo dobre,aż  się same z siebie śmialyśmy, patrząc z jakim apetytem ogryzamy chrupiące,pikantne skrzydełka . A później dobra kawka i lody u Sowy. Latte carmelowe 18zl!,myślę że to przesada, ale,niestety, prawie wszędzie tyle kosztuje ☹

Ok Gusiu ja też złamałam  postanowienie i dwie kluchy poszły  a miałam sosik z ryżem  zjeść . Qrcze blade .Też K F C mam na widoku .Ale się nie przyznam 
16 stycznia 2023 18:47 / 2 osobom podoba się ten post
Mleczko

Ok Gusiu ja też złamałam  postanowienie i dwie kluchy poszły :-( a miałam sosik z ryżem  zjeść . Qrcze blade .Też K F C mam na widoku .Ale się nie przyznam :-)

No i ok,uśmiechnij się zamiast smutną minę robić 
Najważniejsze że smakowało. To tylko dwie kluchy, których nie jesz codziennie ?
16 stycznia 2023 20:07 / 3 osobom podoba się ten post
No ja nie byłam fastfoodzie czy innej hamburgerowni. Z restauracji sztiftungowej wziełam dziś czerwoną kapustę z pomaranczami i sałatę lodową z pomidorami i awokado. Skrzydełka mieli po austriacku. Teraz nie wiem, czy żałować czy nie 
17 stycznia 2023 10:24 / 4 osobom podoba się ten post
Dzisiaj mam ochotę na lasagne mięso milone mam i resztę skłądników też to można robić 
17 stycznia 2023 10:38 / 4 osobom podoba się ten post
Naleśniki z szpinakiem 
18 stycznia 2023 08:50 / 1 osobie podoba się ten post
Kochani co tu zrobić z twardą wołowiną która nie chce się rozgotować w gulaszu.Wiem że tu są świetne kuchareczki może mi ktoś podpowie.
18 stycznia 2023 09:28 / 3 osobom podoba się ten post
Szybkowar? 
Ostatnio sąsiad rozpływał się nad stekiem gotowanym w foli vakum. Potem krótko smażonym. 
 
Długie gotowanie w sosie .