Swego nie znacie - Polska nieznana

25 lipca 2014 19:05
ORIM

i to sa wlasnie miejsca na spotkania forumowiczow.Np taka EKO Bajka - domki w gorach
 
http://meteor-turystyka.pl/agroeko,bukowka.html#foto

bardzo mi sie podoba super pomysł
25 lipca 2014 19:11 / 1 osobie podoba się ten post
kacha25

bardzo mi sie podoba super pomysł

a jakie mozliwosci : Karpacz rzut beretem,zamek Ksiaz pod reka,karkonosze cale Twoje (zamek Choinik,sokolnik), do Czech na piwo jeden krok a i do Legnicy do SEVEN tez mozna wyskoczyc
25 lipca 2014 21:13
ORIM

a jakie mozliwosci : Karpacz rzut beretem,zamek Ksiaz pod reka,karkonosze cale Twoje (zamek Choinik,sokolnik), do Czech na piwo jeden krok a i do Legnicy do SEVEN tez mozna wyskoczyc

Tak, zamek Książ "ruski" w czasie wojny ograbili doszczętnie, a w okresie zimy grzali się paląc bezcenne parkiety.
25 lipca 2014 21:14
kacha25

bardzo mi sie podoba super pomysł

Mi też.
25 lipca 2014 21:16
amelka

Tak, zamek Książ "ruski" w czasie wojny ograbili doszczętnie, a w okresie zimy grzali się paląc bezcenne parkiety.

bardziej byli zainteresowani tym co pod zamkiem i nie tak doszczetnie duzo rzeczy sie uratowalo i sa dzis do zobaczenia
25 lipca 2014 21:22
ORIM

bardziej byli zainteresowani tym co pod zamkiem i nie tak doszczetnie duzo rzeczy sie uratowalo i sa dzis do zobaczenia

Byłam tam 2 razy. I jakiś pustawy ten potężny zamek. Pamiętam słowa przewodnika.
25 lipca 2014 21:22 / 1 osobie podoba się ten post
Najbardziej zamek Ksiąz zniszczyli sami hitlerowcy. Oni przebudowywali, kuli, betonowali itd. A cenne przedmioty zrabowali Ruscy - wiadomo.
Dziadek mi opowiadał, że jak przyjechał do Wcha w 1948r. to ogromny lej przed zamkiem jeszcze był. Taki po bombie. Więcej z niego nie wycisnęłam, bał się zawsze więcej mówić. Nawet po 1989r. Szkoda.
25 lipca 2014 21:30
amelka

Byłam tam 2 razy. I jakiś pustawy ten potężny zamek. Pamiętam słowa przewodnika.

juz nie nie jest taki pustawy i z roku na rok przybywa sal do zwiedzania.To duzy obiekt i obecnie trzeba poswiecic ponad 2 godziny aby zobaczyc to co jest udostepnione.
25 lipca 2014 21:39
ORIM

juz nie nie jest taki pustawy i z roku na rok przybywa sal do zwiedzania.To duzy obiekt i obecnie trzeba poswiecic ponad 2 godziny aby zobaczyc to co jest udostepnione.

Tak, to prawda. Pozyskiwane są pieniądze z UE, ale przedmioty tam umieszczane niekoniecznie są oryginalne, które ocalały w zamku.
To zlepek różnych "zdobytych" zabytkowych mebli, którymi wypełnia się pięknie odrestaurowane wnętrza )
25 lipca 2014 21:47 / 1 osobie podoba się ten post
amelka

Tak, to prawda. Pozyskiwane są pieniądze z UE, ale przedmioty tam umieszczane niekoniecznie są oryginalne, które ocalały w zamku.
To zlepek różnych "zdobytych" zabytkowych mebli, którymi wypełnia się pięknie odrestaurowane wnętrza :-))

Duzo jest tez darow prawowitego wlasciciela zamku.Zrzekl sie praw do zamku na rzecz narodu polskiego a sam mieszka w Angli.Historia zamku jest bardzo ciekawa warto wiec zobaczyc
26 lipca 2014 15:18 / 1 osobie podoba się ten post
lena7

Najbardziej zamek Ksiąz zniszczyli sami hitlerowcy. Oni przebudowywali, kuli, betonowali itd. A cenne przedmioty zrabowali Ruscy - wiadomo.
Dziadek mi opowiadał, że jak przyjechał do Wcha w 1948r. to ogromny lej przed zamkiem jeszcze był. Taki po bombie. Więcej z niego nie wycisnęłam, bał się zawsze więcej mówić. Nawet po 1989r. Szkoda.

Bylam w Ksiazu- piekny zamek. Chociaz lepiej znam te z moich okolic: Wawel, Łańcut, Krasiczyn, Krzyżtopór, Nowy Wiśnicz itd . Tez piekne.
26 lipca 2014 15:59 / 1 osobie podoba się ten post
użytkowniczka niegdyś znana jako debiutantka

Bylam w Ksiazu- piekny zamek. Chociaz lepiej znam te z moich okolic: Wawel, Łańcut, Krasiczyn, Krzyżtopór, Nowy Wiśnicz itd . Tez piekne.

Krasiczyn przepiękny :)) Urzekł mnie, a szczególnie oryginalna dekoracja sgraffitowa.
30 lipca 2014 18:51
kto pyta w gorach ten nie zabładzi Tylko go lawina przysypie ha ha
30 lipca 2014 19:35 / 2 osobom podoba się ten post
to CZA cichusko pytać:)))
23 sierpnia 2014 11:01 / 1 osobie podoba się ten post
Ja ja zwykle znów się nie załapię ,ale jak ktoś w pobliżu to polecam:)
 
http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20140823/POWIAT01/140829911