Uważaj na nieuczciwych pośredników!

02 września 2012 22:22
Och Dziewczyny ! Dobrze ze piszecie o swoich strasznych przezyciach ! Mam nadzieje ze dzieki takim historiom mlode, poczatkujace opiekunki beda uwazaly na posrednikow wysylajacych kobiety do pracy "na czarno" .

1) Pamietajcie rowniez ze nie nalezy wplacac "posrednikowi" zadnych prowizji przed wyjazdem . Niby to takie logiczne,a moja ciotka jeszcze 3 miesiace temu mi opowiadala ze sasiadka wplacila 500 zl za znaleznie pracy po czym "posrednik" nagle przestal sie odzywac... . Akurat chodzilo o zbior owocow w Holandii, ale sam FAKT ze ludzie sie na takie prowizje jeszcze naiwnie nabieraja.



2) Ja osobiscie mam dobra kolezanke z polnocnej Polski. 27lat, ladna dziewczyna pracuje jako opiekunka ale ma wlasna dzialalnosc i sama sobie znajduje stelle z ogloszen w necie. Formma legalna ale takze niebezpieczna bo wszystko jest na wlasna reke! jak dotad miala szczescie ale ja bym nigdy tak nie ryzykowala. Ale ona mowi : "Do odwaznych swiat nalezy!" i tyle ... .
19 stycznia 2013 19:49 / 2 osobom podoba się ten post
Jesli traficie na pośredniczkę EVA BUDEK z DUREN/przez u umlaut/ to uciekajcie jak najdalej!!!Niestety to jest Polka ,co załatwia pracę na czarno.Uzgadnia np 350 tygodniowo a ma miejscu mowi ze nie tylko 300,opiekunka nie dostaje zwrotu za podroz ,rodzina płaci 120 euro tej pani.Stelle są zazwyczaj b cięzkie i na zadupiu ,daleko od tzw cywilizacji.Kolezanka trafiął w takie miejsce ,warunki socjalne tragiczne ,pacjent bez kontaktu bezwladny lezacy,Rodzina gdzies dalej i sami jej powiedzieli ,ze posredniczka oszukuje/moze ich też?? / i zeby uciekala szybko.

Wiem że znajdzie sie ktos kto powie ze mogla na czarnmo nie jechac ale i tak was przed ta babą ostrzegam-na wszelki wypadek.
19 stycznia 2013 19:54
Ja widziałam raz taki proceder na przystanku w niemczech :)) Miasta nie podam przyjechała starsza pani i od trzech pań polek , zebrała haracz za załatwienie pracy słyszałam że ta pani raz w tygodniu także zbierała 50 euro od tych polek za załatwienie pracy ;( Smutne ale prawdziwe.Jak mówiła ta jedna pani jadąc ze mną do polski w autobusie tygodniowo miała 250 euro z czego 50 musiała oddawać tej pani:(
20 stycznia 2013 01:43
http://chomikuj.pl/action/SearchFiles?IsGallery=False&FileName=masz+na+imi%C4%99+justine&Search.x=22&Search.y=14&Extension=&FileType=video&SizeFrom=0&SizeTo=0
20 stycznia 2013 07:18 / 2 osobom podoba się ten post
To naprawde szokujace, jak moga tak robic??!!!!!!

O czy Ty piszesz?? przeciez wszystkie Firmy tez biora kase nam daja koncowke a Oni biora 1000euro To nie jest to samo????? to tak jakby za mieisce pracy brali tak duzo, siedzac wygodnie w swoich fotelach a my musimy ciezko pracowac!!!!!!!
20 stycznia 2013 09:46 / 1 osobie podoba się ten post
Dobrze ,w firmach jesteś chociaż ubezpieczony .Wiem najlepiej pracować na gewerbe ,ale nie każdy ma tak miło że cię zameldują :)) POzdrawiam
20 stycznia 2013 09:48
Arbeit: Nie, to nie jest "to samo"! Nie wszystkie firmy daja nam koncowke i nie wszystkie firmy odprowadzaja skladki od smiesznych kwot. Jesli nie chcesz pracowac przez agencje - przeciez nie musisz, ale ja, dzieki swojej agencji mam wysokie zarobki, mam wysoka podstawe do skladek i swiety spokoj, wiem, ze jak sie cos dzieje, to nie zostane sama z klopotami.
20 stycznia 2013 14:56
Przeżyłam podobną sytuację u jednej rodziny, udało mi się opuścić miejsce bez interwencji policji, ale agencja, która mnie zatrudniała ingerowała wielokrotnie i ostatecznie wypowiadajac natychmiastowo umowe u rodziny zadbała o mój bezpieczny powrót do domu. Dodam,że było to pierwsze zlecenie u tej rodziny, ale historie z ta rodziną zwiazane są znane w okolicy, w urzedach socjalnych oraz podano nazwisko do upublicznienia w internecie na forum opiekunek.
20 stycznia 2013 15:07
A gdzie to mozna przeczytac to nazwistko tej rodziny?
20 stycznia 2013 15:11
Emilka, bardzo jestem ciekawa co to za Firma??w. ktorej pracujesz czy to tajemnica??

moze mi powiedziec?
20 stycznia 2013 15:44
Hmm, na tym Forum nie ma kryptoreklamy, ale mozesz sie ze mna skontaktowac prywatnie, ogloszenia mojej agencji sa na Forum.
21 stycznia 2013 10:50
Biedna kobieta !!! Dobrze ze udalo jej sie uciec !!! A na tych sasiadow to bym takze grzywny nalozyla ze by sie do konca zycia nie splacili !!!
21 stycznia 2013 12:52
No włwsnie , podaj proszę to nazwisko lub link, gdzie mozna się dowiedzieć więcj . Proszę.
21 stycznia 2013 15:40
witam milo jestem tu nowa

Emilio jeśli możesz to napisz do mnie na priva co to za firma z która współpracujesz

chciałam do Ciebie napisać prywatnie ale jako nowa nie bardzo jeszcze wiem jak to zrobić

pozdrawiam wsie forumowiczki
21 stycznia 2013 17:42
Maja50: kliknij w moj nick, ktory jest nad fotka kotka, otworzy Ci sie moj profil, znajdziesz tam namiary do mnie. Nie ma tu mozliwosci wysylania wiadomosci prywatnych, te z nas, ktore chca - podaja namiary w tekscie "o sobie". W Twoim profilu tego nie ma, wiec nie mam jak napisac do Ciebie.