Poskarżyjki 40

17 marca 2018 18:39 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Sugerujesz coś :smiech3:

Ależ skąd :) Jak zacznę tak wytwarzac , to założę osobny temat "Bez klamek".
17 marca 2018 18:48 / 1 osobie podoba się ten post
Teraz wytrych w modzie 
17 marca 2018 18:48
Teraz wytrych w modzie 
17 marca 2018 18:48
Teraz wytrych w modzie 
17 marca 2018 18:56 / 1 osobie podoba się ten post
Wytrychy trzy
17 marca 2018 18:57 / 1 osobie podoba się ten post
A temat bez klamek
17 marca 2018 19:06 / 2 osobom podoba się ten post
Kama84

Albo się zdziwią, że nie umiesz prostej czynności i pokażą jakie to proste , a potem do dzieła opiekunko! Ale przy stopach to raczej zamawiają Fuss.  U rąk jak najbardziej do opiekunki należy. :suszenie:

Obcinanie paznoki u nóg nie należy do prostej czynności , chociaż ?)  Prawda taka , że opiekunka nie powinna tego wykonywać . Jak już obcina , powinna używać rękawiczek .
17 marca 2018 19:12 / 3 osobom podoba się ten post
Babeczka

Obcinanie paznoki u nóg nie należy do prostej czynności , chociaż ?:-))  Prawda taka , że opiekunka nie powinna tego wykonywać . Jak już obcina , powinna używać rękawiczek .

Rękawiczki są niezbędne praktycznie przy wszystkich czynnościach . Trzeba  sie własnie nauczyć w nich pracować . To trudne było dla mnie na początku mojej pracy . Póżniej okazało sie zbawienne . 
17 marca 2018 19:27 / 4 osobom podoba się ten post
Babeczka

Obcinanie paznoki u nóg nie należy do prostej czynności , chociaż ?:-))  Prawda taka , że opiekunka nie powinna tego wykonywać . Jak już obcina , powinna używać rękawiczek .

Nie powinna obcinać i tyle ... Groża nam konsekwencje za przekraczanie kompetencji. Oni maja naprawdę świetne pedikiurzystki. Widziałam raz przy pracy taką, która oczyszczała i zabezpieczała stopę cykrzycową (duży paluch). Sama też zgłosiła rodzinnemu lekarzowi, że pacjent się czegoś takiego nabawił... Lekarz był na następny dzień po pedicure. Oczywiście nie wszystkie są aż takimi fachowcami, ale tu gdzie jestem też mam całkiem niezłą... ))))
17 marca 2018 22:06 / 3 osobom podoba się ten post
Babeczka

Powiedz , że nie umiesz obcinać paznokci u nóg .:-)) Zamówią Fusspflege .

Najlepsze jest to ze tu byla fussplege.jak rok temu tu przyjechalam to juz paznokcie byly robione przez fussplege.a pdp cos sie udziwnilo injuz ostatnim razem podrygi robiła zebym ja obcinala... i moja zmienniczka obcinala.a ja nie bede.paznokcie sa jej twarde.pozółkłe.bez przesady
18 marca 2018 06:21 / 2 osobom podoba się ten post
Anettep

Najlepsze jest to ze tu byla fussplege.jak rok temu tu przyjechalam to juz paznokcie byly robione przez fussplege.a pdp cos sie udziwnilo injuz ostatnim razem podrygi robiła zebym ja obcinala... i moja zmienniczka obcinala.a ja nie bede.paznokcie sa jej twarde.pozółkłe.bez przesady:nerwowa1:

Wszystko rozbija sie o kasę. Za usługę trzeba płacić, zwłaszcza jak robi to fachowiec . 
18 marca 2018 20:59
Anettep

Najlepsze jest to ze tu byla fussplege.jak rok temu tu przyjechalam to juz paznokcie byly robione przez fussplege.a pdp cos sie udziwnilo injuz ostatnim razem podrygi robiła zebym ja obcinala... i moja zmienniczka obcinala.a ja nie bede.paznokcie sa jej twarde.pozółkłe.bez przesady:nerwowa1:

To masz odpowiedź na swoje pytanie ,)
18 marca 2018 21:04 / 1 osobie podoba się ten post
nowadanuta

Nie powinna obcinać i tyle ... Groża nam konsekwencje za przekraczanie kompetencji. Oni maja naprawdę świetne pedikiurzystki. Widziałam raz przy pracy taką, która oczyszczała i zabezpieczała stopę cykrzycową (duży paluch). Sama też zgłosiła rodzinnemu lekarzowi, że pacjent się czegoś takiego nabawił... Lekarz był na następny dzień po pedicure. Oczywiście nie wszystkie są aż takimi fachowcami, ale tu gdzie jestem też mam całkiem niezłą... ))))

Masz rację . Stan stóp często wymaga fachowego podejścia , narzędzi . Kto twardy odmówi obcinania , ale są i takie opiekunki co obcinają . Nikt im nie zabroni , nikt .
19 marca 2018 06:09
dorotee

Wytrychy trzy

Tak bywa "złej tanecznicy to i majtki przeszkadzaja"  lepiej mieć w zapasie .
20 marca 2018 10:42 / 1 osobie podoba się ten post
Mleczko

Wszystko rozbija sie o kasę. Za usługę trzeba płacić, zwłaszcza jak robi to fachowiec . 

Jak nie wiadomo o co chodzi to wiadomo, że o kase. babcia moja miła,sympatyczna,  ale i tez potrafi wyrzygać, że duzo płaci za mnie. tez jej dziś powiedziałam, ze odśniezanie i opieka w ogrodzie to nie moje zadania. tego nie mam w umowie. Jakiś tam konsensus osiagnełyśmy, ze przytne te róże czy odśnieże ten kawałek drogi bo to zajmuje rzeczywiście 10 minut. Moje zmienniczki bez słowa sprzeciwu robiły, to i tak teraz mam


Dyskusja, https://www.opiekunki24.pl/forum/temat/222/pytania-i-informacje-przed-pierwszym-wyjazdem/zakres-obowiazkow-opiekuna-osoby-starszej/page/105