Powitajki przy kawie 72

14 listopada 2022 13:11 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Witam w słoneczny dzień w Berlinie:chaplin:
U mnie decyzje przesuwają się w czasie. Może i do końca zostanę, zobaczymy. Póki co, jest spokój. Był ze mną na spacerze...5 minut. Wszędzie jest zimno, w domu też, a ogrzewanie włączone. Jest jeszcze brat, bo byli rano u dentysty. Montera nie było, do internetu ma ktoś przyjść, zmywarka funkcjonuje.
Więc nie zniszczę sobie paznokci, na które chcę założyć hybrydy :smiech3:
Odpoczywajcie, nie przemęczajcie się. Słowem... bywajcie:buziaki2:

To coraz lepiej u Ciebie ??
14 listopada 2022 13:20 / 5 osobom podoba się ten post
Kika67

To coraz lepiej u Ciebie ??

Lepiej, jak lepiej, bardziej przewidywalnie i w efekcie... lepiej. ?Powiem tylko tyle, że jeszcze z taki dziwnym podopiecznym się nie spotkałem. Z taką ogromną demencją. Ale jest spokój.
Dziś siedziałem na dużym balkonie, przyszedł Jan do mnie i rozpina rozporek... Pytam się go, czy chce pipi... Tak... 
Wczoraj córka powiedziała, że przed udarem też już źle funkcjonował. 
14 listopada 2022 13:56 / 3 osobom podoba się ten post
Luke

Witam w słoneczny dzień w Berlinie:chaplin:
U mnie decyzje przesuwają się w czasie. Może i do końca zostanę, zobaczymy. Póki co, jest spokój. Był ze mną na spacerze...5 minut. Wszędzie jest zimno, w domu też, a ogrzewanie włączone. Jest jeszcze brat, bo byli rano u dentysty. Montera nie było, do internetu ma ktoś przyjść, zmywarka funkcjonuje.
Więc nie zniszczę sobie paznokci, na które chcę założyć hybrydy :smiech3:
Odpoczywajcie, nie przemęczajcie się. Słowem... bywajcie:buziaki2:

Dasz radę Luke, przecież Nick zobowiązuje. Początki zawsze są trudne, ale jak Jan się do Ciebie przyzwyczai i zobaczy, że mu krzywdy nie robisz to też zmieni swoje zachowanie.
14 listopada 2022 14:33 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Lepiej, jak lepiej, bardziej przewidywalnie i w efekcie... lepiej. ?Powiem tylko tyle, że jeszcze z taki dziwnym podopiecznym się nie spotkałem. Z taką ogromną demencją. Ale jest spokój.
Dziś siedziałem na dużym balkonie, przyszedł Jan do mnie i rozpina rozporek... Pytam się go, czy chce pipi... Tak... :-(
Wczoraj córka powiedziała, że przed udarem też już źle funkcjonował. 

Na lepiej to nie ma co liczyć , to już silna demencja. A nie wiesz przypadkiem jaki jest jego zawód, gdzie pracował . Widzę, że chyba nie miałeś do tej pory mocno demencyjnej osoby pod opieką .Rozpina rozporek to jeszcze wie, że sikać mu się chce . Spokojem zrobisz dobra sztele .
 
 
14 listopada 2022 14:38 / 5 osobom podoba się ten post
Luke

Witam w słoneczny dzień w Berlinie:chaplin:
U mnie decyzje przesuwają się w czasie. Może i do końca zostanę, zobaczymy. Póki co, jest spokój. Był ze mną na spacerze...5 minut. Wszędzie jest zimno, w domu też, a ogrzewanie włączone. Jest jeszcze brat, bo byli rano u dentysty. Montera nie było, do internetu ma ktoś przyjść, zmywarka funkcjonuje.
Więc nie zniszczę sobie paznokci, na które chcę założyć hybrydy :smiech3:
Odpoczywajcie, nie przemęczajcie się. Słowem... bywajcie:buziaki2:

To pożycz mi te zmywarkę bo moje paznokcie kiepskie. Tu zmywarka zepsuła się kilka dni przed moim przyjazdem . Córka powiedziała że za droga i nie opłaca się bo są starzy wiec nie kupi. Ok. Woda niech się leje bo zlew jednokomorowy więc pod bieżącą wodą myje naczynia. Nie moje zoo nie moje małpy. ????
14 listopada 2022 15:13 / 7 osobom podoba się ten post
Mleczko

Na lepiej to nie ma co liczyć , to już silna demencja. A nie wiesz przypadkiem jaki jest jego zawód, gdzie pracował . Widzę, że chyba nie miałeś do tej pory mocno demencyjnej osoby pod opieką .Rozpina rozporek to jeszcze wie, że sikać mu się chce . Spokojem zrobisz dobra sztele :-).
 
 

Myślę podobnie. Lepiej nie będzie, oby tylko choroba postepowała powoli, ale tu raczej będzie już z górki 
Tak,wie, że chce mu się sikać, ale już nie wie gdzie się to robi. Może się zdarzyć, że będzie chciał do szafy np nasikać, może się zdarzyć wiele innych rzeczy, o których nie ma co się rozpisywać, bo może nie będzie to Luke dotyczyć. 
Najwazniejszy spokój i baaardzoo dużo cierpliwości. Nie mądrzę się, wiem o czym mówię, na wlasnym ojcu, ja i moje rodzeństwo, przećwiczyliśmy wszystkie etapy-od łagodnej demencji, kiedy to dziadek wydawał się śmieszny i wesoły, poprzez agresję, do całkowitego zagubienia. Brak kontrolowania potrzeb fizjologicznych, załatwianie się gdzie popadnie, "zabawy" tym,co trafilo do kibelka,  wypluwanie jedzenia czy rzucanie nim przez okno  itd itd. Niestety, nie było innej możliwości, nikt z nas nie mógł pozwolić sobie na zwolnienie z pracy , ostatnie 3 lata swojego  życia, ojciec spędził w domu opieki 
15 listopada 2022 05:28 / 8 osobom podoba się ten post
Doberek wtorkowo po nieprzespanej nocy.Nie,nie za sprawą Seniorki,poprostu-czasami tak mam.W końcu obudziłam się ok.piatej w poprzek łózka ? Dzisiaj trochę wolnego,pedepcia do przedszkola a Syn podrzuci mi kasę na tydzień.Mam jeszcze co prawda,ale nie będę ich przyzwyczajać do zbytniego oszczedzania.Wczoraj napisalam mu na What's appie i zaraz odpisał,przepraszajac, że nie dał rady przyjechać.Spoko, jeden dzień,to nie problem.Dobra,kawa stygnie, miłego wtorku Wszystkim.
15 listopada 2022 06:22 / 10 osobom podoba się ten post
Witam wtorkowo
Dziś dzień gospodarczy - swoje rzeczy muszę odświeżyć
Miłego dnia
15 listopada 2022 06:35 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry ranne ptaszki , kawa dymi,pralka lata  a ja się suszę.Niebo wygwierzdzone i chłód . Jeszcze jeden dzień słonecznej pogody a później już szaruga ..
Dobrego i krótkiego dnia , dobrego samopoczucia 
15 listopada 2022 06:42 / 7 osobom podoba się ten post
Dzien dobry wszystkim 
milego  dzionka 
15 listopada 2022 06:51 / 4 osobom podoba się ten post
Mleczko

Dzień dobry ranne ptaszki , kawa dymi,pralka lata :-) a ja się suszę.Niebo wygwierzdzone i chłód . Jeszcze jeden dzień słonecznej pogody a później już szaruga ..
Dobrego i krótkiego dnia , dobrego samopoczucia :pije kawe::pije kawe:

Kurde BYK .
15 listopada 2022 07:08 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry.  Ciemno jeszcze. Leżę i czekam na Pflege. Wczoraj córka oznajmiła , że dziś przyjdzie fryzjerka. No zobaczymy czy seniorka dla coś koło siebie zrobić bo kąpana już nie jest 4 tygodnie.  Pflege przychodzi i odchodzi. Senior bez problenu. Ledwo ja można obmyć bo krzyki i agresja się włącza. No ja nic na to nie poradzę. Jest córka niech działa. Ja tu tylko pracuje. 
Spokojnego dnia ludziska. 
15 listopada 2022 07:16 / 7 osobom podoba się ten post
Dzień dobry, za chwilkę wstaje.Moja PDP już  szykuję  stół  do śniadania. Czuje się  panią  domu i dobrze Milego dnia
15 listopada 2022 07:20 / 8 osobom podoba się ten post
Kofer spakowany Jeszcze dziś małe porządki,meksykańska zupa ugotowana bo zmienniczkę trzeba rozgrzać po podróży ?
Dżin dobry?
15 listopada 2022 07:34 / 8 osobom podoba się ten post
Dzień dobry witam, pozdrawiam i spokojnego dzionka życzę