Na wyjeździe #2

16 sierpnia 2013 21:47
robert72

Aniu37, spokojnie,kawę można wypić razem każdego poranka,myślami będąc przy kimś.Wiem ze to nie to samo co w realu ale 190 km to na autobahnie 2 godz jazdy. Pozdrawiam i glowa do góry :):):):)

tak,ja wirtualnego świata nie lubię....
Lubię pić kawę i czuć zapach....
Wytrwałości życzę ;)
16 sierpnia 2013 21:49
margaretka82

witam :)
piękne slonce od rana świeci.
posprzątałam , ugotuję jakies jadło i wyruszam na miasto po kartę do netu.
Miłego dnia :)

czes moj klausik ma taka brzydka chorobe Friedreicha a szkoda mi go bardzo ot los nigdy nie wiadomo jak napisze życie-------pozdro słoniuszku-------:)
hihi
16 sierpnia 2013 21:52
gewitter

czes moj klausik ma taka brzydka chorobe Friedreicha a szkoda mi go bardzo ot los nigdy nie wiadomo jak napisze życie-------pozdro słoniuszku-------:)
hihi

Napisz cos o tej szerzej o tej chorobie.
16 sierpnia 2013 21:56 / 2 osobom podoba się ten post
mleczko47

Napisz cos o tej szerzej o tej chorobie.

przepraszam, pisze jak powalona,co to 100 euro moze zrobić z czlowiekiem.
16 sierpnia 2013 21:58 / 1 osobie podoba się ten post
A możesz napisać ile lat ma Twój Klausik?
16 sierpnia 2013 21:59
mleczko47

Napisz cos o tej szerzej o tej chorobie.

hlupu hlupu hlup-----------te chorobsko jest dziedziczne czesciej choruja faceci w klausa rodzinie jesli dobrze zrozumialem to jeszcze 2 braci ma chorych a jest ich w sumie 11 cioro-----
16 sierpnia 2013 22:01 / 1 osobie podoba się ten post
gewitter

hlupu hlupu hlup-----------te chorobsko jest dziedziczne czesciej choruja faceci w klausa rodzinie jesli dobrze zrozumialem to jeszcze 2 braci ma chorych a jest ich w sumie 11 cioro-----

Przepraszam,ale nie zrozumiałam,co to znaczy hloupu...coś tam?
16 sierpnia 2013 22:04 / 1 osobie podoba się ten post
mleczko47

Napisz cos o tej szerzej o tej chorobie.

Dziedziczna ataksja rdzeniowa, inaczej choroba Friedreicha, jest zespołem chorobowym przebiegającym z typowymi objawami klinicznymi ze strony układu nerwowego, które rozwijają się w wyniku uwarunkowań genetycznych. Ataksja rdzeniowa jest najczęściej dziedziczona w sposób autosomalny recesywny. Nieraz obserwowane są tzw. postaci poronne, które charakteryzują się obecnością jedynie jednego lub dwóch objawów chorobowych (występuje np. zniekształcenie stopy, skrzywienie kręgosłupa, brak odruchów, lekka ataksja i inne). Pierwsze symptomy pojawiają się najczęściej w wieku 7-18 lat. Wystąpienie objawów dziedzicznej ataksji rdzeniowej związane jest z nieprawidłowościami rozwijającymi się w obrębie sznurów tylnych, bocznych dróg korowo-rdzeniowych oraz dróg łączących rdzeń z móżdżkiem.
 
Pierwszym objawem dziedzicznej ataksji rdzeniowej są najczęściej zaburzenia chodu, który jest początkowo tylko lekko upośledzony i niezgrabny. W ciągu kliku lat trwania choroby rozwijają się zupełne zaburzenia chodu, pojawia się również niezborność w obrębie kończyn górnych. Do ataksji dołączają drżenia zamiarowe, czyli pojawiające się w momencie wykonywania ruchu. Objawy dziedzicznej ataksji rdzeniowej wyraźnie występują w trakcie pisania. W późniejszym okresie trwania choroby obserwuje się zaburzenia mowy typu móżdżkowego, mowa jest wybuchowa i nazywana skandowaną. Prawie zawsze stwierdza się oczopląs poziomy (ruchy naprzemienne gałki ocznej w prawo i w lewo). Niedowład o charakterze wiotkim, z obniżonym napięciem mięśniowym, jest częstym i późno pojawiającym się objawem. Z reguły dotyczy kończyn dolnych. Zaniki mięśniowe obserwowane są w dalszych częściach kończyn. Ponadto uszkodzenia w obrębie sznurów tylnych rdzenia kręgowego wywołują zaburzenia czucia wibracyjnego, ułożenia i ruchu, początkowo dotyczą kończyn dolnych, a później również górnych. Równocześnie z innymi objawami klinicznymi dziedzicznej ataksji rdzeniowej rozwija się boczne lub tylne skrzywienie kręgosłupa. Zniekształcenia stóp są najczęściej wczesnym objawem, mają one ułożenie piętowe lub tzw. końsko-szpotawe, pierwszy palec jest wyprostowany w stawie podstawowym, a zgięty w paliczkowym. Zniekształcenia w obrębie stóp spotyka się często u innych członków rodziny, co stanowi u nich jedyny objaw chorobowy. Nieraz obserwuje się również zmiany dotyczące serca, które jest powiększone, w badaniu pacjenta stwierdza się obecność szmerów, a elektrokardiogram jest nieprawidłowy. Do rzadszych objawów dziedzicznej ataksji rdzeniowej należą: zanik nerwu wzrokowego, porażenie mięśni poruszających gałką oczną i głuchota, bardzo rzadko występuje otępienie.
16 sierpnia 2013 22:11
robert72

Dziewczyny,jestem w Bretten na rekonwalescencji. Tak,niektóre z Was wiedziały ze kiedyś miałem nowotwór. Teraz się odezwał ale dalej radę. Wiele razy wspominałem Nasze wspólne rozmowy na spukerii,czy tutaj. Sił mi dodał Dj z Torunia. Pamiętacie? Alleluja i do przodu? więc do przodu:) Jestem zmotoryzowany,mogę się przemieszczać,brakuje mi rozmów,brakuje kawy,spaceru,brakuje wszystkiego. Romano,daj znać gdzie jesteś! Dziewczyny odezwijcie się!!! Pozdrawiam serdecznie. Aha,teraz mnie masują,hii hii:)

Do mnie 148 km. Trzymam kciuki, nie dawaj się , szybko wracaj do zdrowia. Może kiedyś napijemy się kawy.
16 sierpnia 2013 22:13
misiekFfm

A możesz napisać ile lat ma Twój Klausik?

moge czmu nie Klaus ma 44l a johanna 37----ale to jak johana karmi klasika paluszkami TO jest cudowne połowa na ziemi leży tak pieknie sie Kochaja no czuja milosc jak Nikt---:)
 
16 sierpnia 2013 22:14
ivanilia40

Przepraszam,ale nie zrozumiałam,co to znaczy hloupu...coś tam?

to inaczej Witam ---witajcie ----czesc----lub hihi   :)
16 sierpnia 2013 22:35
Jak jestesmy w temacie chorob to pan Skarb choruje na polineuropatie...troche przeczytalam w internecie ale moze ktos spotkal sie z ta choroba? Na razie wiekszych problemow nie ma...prawie zero...ale chcialabym wiedziec co ew jego i mnie przy okazji czeka .
16 sierpnia 2013 22:51
Asik

Jak jestesmy w temacie chorob to pan Skarb choruje na polineuropatie...troche przeczytalam w internecie ale moze ktos spotkal sie z ta choroba? Na razie wiekszych problemow nie ma...prawie zero...ale chcialabym wiedziec co ew jego i mnie przy okazji czeka .

Polineuropatia to schorzenie, które powoduje stopniowo postępującą degenerację nerwów obwodowych. Prawie zawsze powodem tego jest uszkodzenie genu. Do najsilniejszych uszkodzeń dochodzi na obszarze nerwów ruchowych odpowiadających. W znacznie mniejszym stopniu uszkadzane są nerwy czuciowe.
 


Lekarzem, który może rozpoznać chorobę jest lekarz pierwszego kontaktu, w razie postawienia diagnozy powinien jak najszybciej skierować chorego do neurologa, aby rozpocząć leczenie. W skutecznym leczeniu niezwykle dużą rolę odgrywają starannie wykonane badania neurologiczne, ale i internistyczne wraz ze szczegółowym wywiadem o pacjencie. Niejednokrotnie zdarza się, że polineuropatia wywołana jest np. przez alkoholizm i wtedy leczenie należy rozpocząć od walki z nałogiem pacjenta. W zależności od rodzaju polineuropatii stosuje się różne leki. W pewnych postaciach choroby dobre efekty przynosi leczenie kortykosterami. W chorobie Refsuma rozwój choroby można powstrzymać poprzez odpowiednią dietę. W znacznym stopniu jednak leczenie tego schorzenia polega na stosowaniu zabiegów fizykoterapeutycznych, stałych ćwiczeniach i rehabilitacji i ewentualnych korekcjach chirurgicznych. Terapia ruchowa ma na celu zabezpieczenie zdrowych mięśni i przeciwdziała wadliwemu ustawieniu w stawach. W ramach tej metody stosuje się np:
- masaże,
- rehabilitację w wodzie,
- ćwiczenia oddechowe.


 
 
Podczas leczenia nie należy się nadmiernie forsować i unikać zbytniego wysiłku fizycznego. Wszystkie ćwiczenia muszą być skonsultowane, a najlepiej wcześniej pokazane przez specjalistę rehabilitanta. Dobranie odpowiednich ćwiczeń pozwala uniknąć przeforsowania zaatakowanego obszaru, co może prowadzić do uszkodzenia zdrowych mięśni i daje efekt odwrotny od założonego. Czasami zachodzi potrzeba stosowania sprzętu specjalistycznego np. buty ortopedyczne, aparaty. Wynika to z konieczności zabezpieczenia stawów przed deformacją lub urazem mechanicznym wynikającym z nieprawidłowego ustawienia kończyny.
 
Ja znalazłam coś takiego,może nie czytalaś ;)
16 sierpnia 2013 22:57 / 2 osobom podoba się ten post
romana

Drogie Panie, nasz Pan Naczelnik Zakładu Karnego im. Wandy Co Chciała Jednak Niemca, ma dużo siły do ściskania, bo czerpie ją z widoku naszych cudnych twarzy i zgrabnych ciał!

Hogatka, napisałaś - moim skrobnym zdaniem, śmieszne i fajne przejęzyczenie! Jak się pisze, to się ma zdanie skrobne, a jak gada - skromne!

Coś z Tali cicho, czyżby Kochanie zrobiło jej niespodziankę swoim widokiem????

Romana Moje Kochanie nie zawitało jeszcze... :((((((( 
W zamian za to córka mojej zmarłej Panny i trajluje od rana do wieczorka, ale powiem w sumie, że ją lubie... straszna z niej luzara... hehehe! Jak pozkazałam auto (bo się jeszcze na forum nie przyzanałam, że auto zarysowałam dość nieciekawie... ) to powiedziała: "Luzuj majty (jak kto woli szelki, łydki i takie tam hehehehehehe), nic się nie stało!" 
 
A wieczorkiem podreptała  ja do znajomej, bo zaprosiła... no i wypiłyśmy po pifku i urechotałyśmy się co nie miara! Ale było fajnie!
Jak córka pojedzie to w jakąś  sobote robimy hajpę u mnie i siedzimy do oporu na tarasie gapiąc się na Frankfurt nocą, pijąc pifoo lub winko i śmiejąc się do rozpuku! 
 
A Kochanie może przyjedzie na następny "wikend"! Jupiiii! Się będzie działo! Truskawki te sprawy! heheheheheheheeeeeeeeeeee!  :D
 
16 sierpnia 2013 22:58
ania37

Polineuropatia to schorzenie, które powoduje stopniowo postępującą degenerację nerwów obwodowych. Prawie zawsze powodem tego jest uszkodzenie genu. Do najsilniejszych uszkodzeń dochodzi na obszarze nerwów ruchowych odpowiadających. W znacznie mniejszym stopniu uszkadzane są nerwy czuciowe.
 


Lekarzem, który może rozpoznać chorobę jest lekarz pierwszego kontaktu, w razie postawienia diagnozy powinien jak najszybciej skierować chorego do neurologa, aby rozpocząć leczenie. W skutecznym leczeniu niezwykle dużą rolę odgrywają starannie wykonane badania neurologiczne, ale i internistyczne wraz ze szczegółowym wywiadem o pacjencie. Niejednokrotnie zdarza się, że polineuropatia wywołana jest np. przez alkoholizm i wtedy leczenie należy rozpocząć od walki z nałogiem pacjenta. W zależności od rodzaju polineuropatii stosuje się różne leki. W pewnych postaciach choroby dobre efekty przynosi leczenie kortykosterami. W chorobie Refsuma rozwój choroby można powstrzymać poprzez odpowiednią dietę. W znacznym stopniu jednak leczenie tego schorzenia polega na stosowaniu zabiegów fizykoterapeutycznych, stałych ćwiczeniach i rehabilitacji i ewentualnych korekcjach chirurgicznych. Terapia ruchowa ma na celu zabezpieczenie zdrowych mięśni i przeciwdziała wadliwemu ustawieniu w stawach. W ramach tej metody stosuje się np:
- masaże,
- rehabilitację w wodzie,
- ćwiczenia oddechowe.


 
 
Podczas leczenia nie należy się nadmiernie forsować i unikać zbytniego wysiłku fizycznego. Wszystkie ćwiczenia muszą być skonsultowane, a najlepiej wcześniej pokazane przez specjalistę rehabilitanta. Dobranie odpowiednich ćwiczeń pozwala uniknąć przeforsowania zaatakowanego obszaru, co może prowadzić do uszkodzenia zdrowych mięśni i daje efekt odwrotny od założonego. Czasami zachodzi potrzeba stosowania sprzętu specjalistycznego np. buty ortopedyczne, aparaty. Wynika to z konieczności zabezpieczenia stawów przed deformacją lub urazem mechanicznym wynikającym z nieprawidłowego ustawienia kończyny.
 
Ja znalazłam coś takiego,może nie czytalaś ;)

No to kicha :(( nie ma zadnej rehabilitacji, zadnych ćwiczen, zadnych konsultacji z lekarzem...a wody pan Skarb skutecznie unika...
Dzieki ale dalej nie wiem ( no nie znalazlam) jakie sa skutki :((