Najlepszy i najgorszy produkt w Niemczech

31 maja 2013 22:45
Ani gładzicy ani czarniaka u nas nie ma-przynajmniej u rybaków nigdy nie spotkałam.Ale jak wrócę to zapytam u źródła.:)
01 czerwca 2013 18:39
...w Wielkopolsce mowiono na gladzice... czy tez plastuge (!) po prostu fladra... ryba dla biednych...
Kaska63... a moze sie myle i sa to zupelnie rozne ryby... fladra nazywano rowniez dziewczyne... troche krzywo prowadzaca sie...
01 czerwca 2013 19:03
to chyba są inne ryby
w każdym razie gładzica po niemiecku to die Scholle, a flądra to die Flunder
01 czerwca 2013 19:19
wichurra

to chyba są inne ryby
w każdym razie gładzica po niemiecku to die Scholle, a flądra to die Flunder

...z tej samej rodziny pochodza:)))
01 czerwca 2013 19:21
czerniak i dorsz też z tej samej rodziny, a jednak ryby inne
01 czerwca 2013 19:28
wichurra

czerniak i dorsz też z tej samej rodziny, a jednak ryby inne

...nie bede sie sprzeczac... fladra w Wielkopolsce jakby na to nie patrzac.... byla ryba dla ubogich... Scholle jadlam... nie przypominala mi smaku dziecinstwa... a w googlach... interpretacje sa niejednoznaczne:)
01 czerwca 2013 19:54
no ja też się nie znam, ale po co by dwie nazwy do tej samej ryby były
01 czerwca 2013 19:59
wichurra

no ja też się nie znam, ale po co by dwie nazwy do tej samej ryby były

Kasia63 nam odpowie... moze:)
01 czerwca 2013 20:34
Zapytam jutro pana męża wędkującego od dziecka to może i coś odpowiem:)Aż tak to ja się na rybach nie znam.
01 czerwca 2013 20:54
Wszystkie spłaszczone rybki są z rodziny płastug, a flądra zalicza się do nich. Gatunków flądry też jest pare, nie wiem dokładnie ile, jestem wędkarzem ale nie morskim:) i gładzica należy do nich. Najpierw są rodziny a potem gatunki:) Pozdrawiam:)
01 czerwca 2013 21:04
adaśq

Wszystkie spłaszczone rybki są z rodziny płastug, a flądra zalicza się do nich. Gatunków flądry też jest pare, nie wiem dokładnie ile, jestem wędkarzem ale nie morskim:) i gładzica należy do nich. Najpierw są rodziny a potem gatunki:) Pozdrawiam:)

...dzieki wielkie.. ryby mnie biora... poniewaz jestem rybaczka srodladowa... /po tacie/
01 czerwca 2013 21:07
kika1

...dzieki wielkie.. ryby mnie biora... poniewaz jestem rybaczka srodladowa... /po tacie/

E no Kika witaj w klubie.Uwielbiam wedkowac,glownie na jeziorach i rzekach.Pare razy na morzem.
01 czerwca 2013 21:15
BEA

E no Kika witaj w klubie.Uwielbiam wedkowac,glownie na jeziorach i rzekach.Pare razy na morzem.

...data urodzin ma cos do rzeczy BEA:)
Kilka lat temu wyruszalamz chlopakami morskim kutrem w rejs... od jakiegos czasu nie zapraszaja na wspolne polowy... baba na pokladzie....
01 czerwca 2013 21:22
Ha,ha,kurcze takim kutrem w pelne morze chyba balabym sie wyplynac.
Ledwo trawie zagle nad jeziorem,to wyginanie sie z wiatrem te liny eee wole rower wodny lub kajak.
01 czerwca 2013 21:36
BEA

Ha,ha,kurcze takim kutrem w pelne morze chyba balabym sie wyplynac.
Ledwo trawie zagle nad jeziorem,to wyginanie sie z wiatrem te liny eee wole rower wodny lub kajak.

...patent zeglarza zdobywalam z synem... wspaniale chwile...
zlowilas kiedys mietusa - lota-lota???